Yamaha, Derbi, Aprilia uudet versiot!

Niin että onko totta että uusissa mopo malleissa ei paljon tarvi välittää sisäänajosta??
4447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei se varmaa oo niin nopo nuukaa mut kannattaa ajaa ainakin puolet sisäänajost huolella.

Äänestä

voithan sä hiukan sisään ajaa, mut nykyajan laadukkaat osat on niin sopiviks tehty jo tehtaalla, ettei välttämättä paljoa tarvitse ainakaan vakiolla ajaa sisään. esimerkiks tehoputkea en kuitenkaan missään nimessä suosittele laittamaan sisäänajossa.

Äänestä
  • johtuu se et mun tiikerissä meinaa palaa mäntä aina päreiks vaik mite huolella yrittää ajaa, mul on tehoputki siin ollu koko aja, ja noin kolmen sadan kilsan päästä uudella pytyllä ja männällä ku kahoin mäntää ni siin oli mustia viiruja(ei naarmuja) männänrenkaitten välissä, sekä imu ja pakoaukon kohalla. no hioin ne 800:lla paperilla pois ja hyvi on toiminu, tosin männänrenkaat sirittelee et pitäs vissii vaihtaa jo nyt. ja tosiaan ekan sata kilsaa ajelin vaihteleval kaasulla ja noin 40km/h enimmillää vauhtii 13/38väleillä. sit viimoset parisataa ajelin suht normaalisti muuten paitsi et en huudatellu täysillä. johtuuks tää palamine sit siitä et tehoputki ei anna minkäälaista kunnon painetta pienillä kierroksilla? ja 3% seos oli koko ajan. vähän saatto olla hiukan ylikin. aikamoista kikkailuu tää sisäänajo teharin kanssa.

    Äänestä

  • old_profile_14694 kirjoitti:

    johtuu se et mun tiikerissä meinaa palaa mäntä aina päreiks vaik mite huolella yrittää ajaa, mul on tehoputki siin ollu koko aja, ja noin kolmen sadan kilsan päästä uudella pytyllä ja männällä ku kahoin mäntää ni siin oli mustia viiruja(ei naarmuja) männänrenkaitten välissä, sekä imu ja pakoaukon kohalla. no hioin ne 800:lla paperilla pois ja hyvi on toiminu, tosin männänrenkaat sirittelee et pitäs vissii vaihtaa jo nyt. ja tosiaan ekan sata kilsaa ajelin vaihteleval kaasulla ja noin 40km/h enimmillää vauhtii 13/38väleillä. sit viimoset parisataa ajelin suht normaalisti muuten paitsi et en huudatellu täysillä. johtuuks tää palamine sit siitä et tehoputki ei anna minkäälaista kunnon painetta pienillä kierroksilla? ja 3% seos oli koko ajan. vähän saatto olla hiukan ylikin. aikamoista kikkailuu tää sisäänajo teharin kanssa.

    isompi pääsuutin niin jäähtyy paremmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aja sisään kirjoitti:

Niin että onko totta että uusissa mopo malleissa ei paljon tarvi välittää sisäänajosta??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu