Usein niin ihmettelen, että miksi...

...nämä median suursuosikit, kuten Matti Nykänen tai vaikka Jasmin Mäntylä voi lopettaa näitä iänikuisia toilailujaan. Alkaisivat elää normaalia elämää, mutta kykenevätkö he siihen? Onkohan heillä ihan oma käsitys normaalista elämästä?

2

412

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToinenJortikka

      Rahan takia!

      Matissa on sen verran vielä miestä, että hän haluaa tulla omillaan toimeen, eikä loisia Mervin kotonassa. Julkisuus pitää keikkapalkkiot kovina surkeasta lauluäänestä ja kappaleista huolimatta. Ja Matti saa tietysti selvää käteistä, ulkomaan matkoja ja siideriä vastineeksi lehtijutuista.

      Jasmin Mäntylähän on taas pennitön noubadi vannabii julkkis, joka on yrittänyt epätoivoisesti rahoittaa elämäänsä julkisuudella.

      Raha (ja seksi) se on, joka tätä maailmaa pyörittää...

      • Ninsku P.

        Oon itse aunut monia vuosia Oulussa, eli samassa kaupungissa kuin Jasmin. Keskustan eräässä liikkeeessä oon töissä ja siksi melkein viikoittain törmään Jasminiin.
        Sen voin sanoa että ei kyllä pennittömältä ikinä vaikuta. Tuhlaa hirveesti ja koko ajan käy ostoksilla. Täälläkin päin se tekee kyllä tasaisin väliajoin töitä joten ei se pelkillä lehtijutuilla itteään elätä. Ja on luonnossa tosi nätti ja mukava tyttö.
        Enkä ole kukaan hänen kaverinsa täällä vain häntä puolustamassa, tiedän hänet vaan paremmin kuin moni teistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      247
      14129
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7200
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      199
      6902
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      39
      4998
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      103
      4769
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4677
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      78
      4373
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4221
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4122
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe