BMW 525 tds

Mikä kone on Bemarin diiselissä onko opelin vai oma vai joku muu??
4607
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kai ny Bmw lainaa moottoria joltain ooppelilta. Pikemminkin päinvastoin. Eli oma on... Tietenki!!!

Äänestä

Lohko yms. valuosat on opelin.

Äänestä
  • eikös se ollu niinpäin että opel käytti bemarin konetta?

    Äänestä

  • bemarrrrrrrrri kirjoitti:

    eikös se ollu niinpäin että opel käytti bemarin konetta?

    BMW myi M51 koneen lisenssillä GM:lle. Ehto oli että koneesta otettiin 15 heppaa pois. Steyer itävallassa on tehnyt noi ooppelin koneet alihankintana. Sama pata löytyy myös roverin nokalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jato kirjoitti:

Mikä kone on Bemarin diiselissä onko opelin vai oma vai joku muu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu