täällä on kahdella palstalla jo kyselty polttajan (ja uhrinkin) henkilöllisyyttä.
mikäli joku tietää kuka se kusipää oli, miksi salaamaan tietoa? eikö olisi parempi vaan kun kaikki tietäisivät ketä syyttää!
uhrikin kiinnostaa, vaikka sekin kyllä selviää kuolin-ilmoituksista.
mikäli joku tietää kuka se kusipää oli, miksi salaamaan tietoa? eikö olisi parempi vaan kun kaikki tietäisivät ketä syyttää!
uhrikin kiinnostaa, vaikka sekin kyllä selviää kuolin-ilmoituksista.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no soita jo!
koska asia ei teille kuulu.
polttaja on 22-vuotias salolainen
sen poikaystävä, jonka nimeä en nyt millään muista
Uhrin henkilöllisyydestä en halua lähteä puhumaan, kyllä se julistetaan jos omaiset tahtovat, asia ei kuulu minulle. Ja siitä sekopäästä en tiedä muuta kuin että Halikossa ja linnassa ollut ja 84 syntynyt.
......joo ja pystyssä kävelee ja pää on hartioissa kiinni kaulalla ja naamassa on kaksi silmää.
Onko tämä vain loimaalaisseudun oma vamma, että pitää toisten onnettomuudella tai kuolemalla tanssia, iloita, rääpiä ja muka tietää?
Palstan luettuani ymmärrän alaspäin olevat pilkkakirjoitukset teistä loimaalaiset hyvin!
Että niitä juorulehtiä iltasanomista seitsemään päivään ostetaan? Vai kuvitteletko, että ainoastaan loimaalaiset lukevat niitä juttuja ja kauhistelevat keskenään erinnäisiä asioita? No ei, suomalaisten...ja voisi sanoa, että ylipäätänsä ihmisten yhteinen heikkous, ei ainoastaan loimaalaisten yksinoikeus ;) Ja varmasti sen tiedät, jos olet muuallakin asunut. Pienemmissä kylissä tietenkin tollanen uteliaisuus ja juoruilu pääseee enemmän esiin, kun ihmiset tietävät toisensa paremmin kuin Helsingissä... ja myös täällä noin traagiset jutut ei ole ihan niin tavallista, kuin isoimmissa kaupungeissa.
Muuten olen kanssasi täysin samaa mieltä.