LeijonaN ja VaakaM?

Tiedosta kiinnostunut

Olen leijona-nainen. Vaakamies piirittää minua viestein, puheluin ja kukin, vie ulos syömään jne. Hän on älyttömän mukava, puhelias ja huumorintajuinen. Mutta minua hieman vaivaa, onko hän liian takertuva ja vahtiva. Tuntuu, että hän haluaa aina tietää, missä menen. Eipä silti, ei mulla salattavaa ole, mutta leijona kun olen, minua voi pidemmän päälle ärsyttää hihassa roikkuminen. Lisäksi mietin, tulisiko hänestä vakavammassa suhteessa yksitoikkoista ja tasapaksua seuraa. Pitääkö paikkaansa, että vaaka-miehet ovat mustasukkaisia ja takertuvia sohvaperunoita, herkästi nokkiinsa ottavia, pihiä (ei kyllä ainakaan tämä vaaka), käskettävissä olevia ja aikaansaamattomia kotioloissa? Olen kuullut em. piirteitä heistä. Haluaisin tietää toimiiko leijona-naisen ja vaaka-miehen suhde? Onko kenelläkään kokemuksia?

5

1197

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poison.

      "Pitääkö paikkaansa, että vaaka-miehet ovat mustasukkaisia ja takertuvia sohvaperunoita, herkästi nokkiinsa ottavia, pihiä (ei kyllä ainakaan tämä vaaka), käskettävissä olevia ja aikaansaamattomia kotioloissa?"

      Voi olla, voi olla että ei, riippuu ihmisestä. Vaa'an merkkiin nuo piirteet eivät kuulu, satunnaisempia laiskempia jaksoja lukuunottamatta, joita yleensä tasapainottaa ahkerammat jaksot. Leijonaa ja vaakaa yleensä pidetään hyvänä parina, mutta pelkän aurinkomerkin perusteella on mahdotonta sanoa minkälainen suhde heille tulee.

    • vaaka merkkinen

      Vaaka korostaa leijonassa kaikkia niitä piirteitä mitä leijona itsessään arvostaa. Leijona näkee tämän, ymmärtää vaa'an arvon ja välittää sen vaa'alle.

      Näin ollen leijona nauttii siitä, että on vieläkin parempi ja vaaka siitä, että häntä arvostetaan.

      Karkeasti:
      Näinden kahden merkin ystävyys on tähtitarhan varmin, parisuhteesta en uskalla sanoa mitään, kun siihen ei tähtimerkit vaikuta. Mutta eikös parhaassa parisuhteessa ollakkin myös(!) parhaita kavereita ;)

    • tsemppiä...

      tai olla toimimatta, siihen kun vaikuttaa muutkin asiat kuin pelkkä horoskooppi, heh. Myöskin oma asenne, ellei toinen ole ihan luonnehäiriöinen (mikä sekään ei lienee horoskoopista riippuvainen asia).

      Olen leijonanainen ja yksi parhaimmista ystävistäni on vaakamies. Yritystä vakavampaankin oli molemmin puolin, mutta juttu meni nyt näin. Hyvä mieli jäi ja ystävyys voipi olla elinikäinen. Roikkuvuudesta en osaa sanoa... omassa tapauksessani niin ei ole käynyt. Mustasukkaisuus pienenä piristeenä, hetkittäisenä läppänä ei tapa vaan vahvistaa ;) Sitä kyllä ilmeni vaakamiehessä ja myöskin itsessäni. Leijonanaisena en vaan tuonut sitä esille, kuten vaakamies. En kyllä ole tyypillinen leijona, mitä se nyt onkaan, heh

    • niin,kellä toimii ja kellä ei ..se on aina issestä ja toisesta kiinni, mitä odottaa ,mitä on itse..
      isse oon vaakamies...
      ei se aina horoskooppi merkki määrää mitä ihminen on, jo tökkii niin pitää katsoa myös isse peiliin...

    • onnelliset yhdessä

      Parempaa miestä ei leijona naiselle ole kuin vaaka mies.15-vuotta oltu yhdessä enkä vieläkään löydä mitään valittamista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      173
      1616
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      258
      1131
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      179
      779
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      721
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      210
      705
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      685
    7. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      49
      651
    8. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      586
    9. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      50
      583
    10. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      67
      561
    11. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      560
    12. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      62
      550
    13. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      521
    14. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      489
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      486
    16. 28
      481
    17. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      461
    18. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      460
    19. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      453
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      23
      429
    Aihe