Eli 2003 Borassa, kojelauta pärrää jostain siitä tuulilasin vierestä. Kyseessä on tällainen manuaali-ilmastoinnilla oleva "ritilämäinen" kojelauta. Onko jollain kokemuksia vastaavasta. Sillähän sen saa pois mielestä kun pistää lisää ääntä soittimeen, tiedetään.
Bora vm. 2003 kojelaudan pärinä
porailija
41074
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo, omassa Borassani ihan sama vika/ominaisuus. Se esiintyy lähinnä jos tie on karhea. En ole keksinyt ratkaisua.
Eikös se Borankin sulaketaulu ole siellä kojelaudan päässä?? Sen kun otat pois, niin pääset käsiksi (huonosti tosin) niihin kojelaudan alla kulkeviin johtonippuihin.. Niitä kun vähän heiluttelee, ja jos mahdollista, teippaa kiinni toisiinsa ja kojelautaan, niin helpottaa kummasti. Voi sinne laittaa vaikka jotain solukumia väliin, niin pärinät loppuu..mutta alkaako solukumista kitinät..mene ja tiedä.. Näin se auttoi ainakin Toledossa, joka on sähköiltään johtojen värejä myöden sama auto..:)
PAINAPA KÄSIJARRUKAHVAA ALAS PÄIN AJONAIKANA. ITSE ETSIN VIKAA KOJETAULUSTA, MUTTA RÄTINÄ/VIKINÄ KUULUI KÄSIJARRUKAHVASTA.
kokeile ettei se ole mukiteline joka pärrää.