miksi ihmeessä toisten ihmisten pitää olla jatkuvasti puuttumasa toisten elämään ja vielä sillä negatiivisella asenteella,keksitään mitä ihmeellisempiä juttuja,mutta toki pitäis kai ajatella positivisesti et voi omalla elämällään luoda sisätöä toisen ihmisentyhjään elämään ja näin saada hänelle jotain nautintoa aikaa..mutta en nyt kumminkaan anna sen häiritä itseäni vaikka välillä päähän ottaakin
välillä ottaa päähän
minua ainakin
2300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sitä aina pakko kertoo asioitansa edes kavereilleen?
Älä vastaa puhelimeen, jos tiedät kuka soittaa, äläkä ainakaan kun tuntematon numero soittaa.
Itsestä se on kiinni oman elämän hallinta.
Onko pakko vastata kysymykseen "mitä sulle kuuluu" kaikki todenperäisesti. Kyllä siitä revittävää saa jos aina asiansa kaikille läpisee.
Vaikeneminen on kultaa, ei ole muutenkaan viisasta kaikkea kertoa itsestään.
Oletko sä toisten asioista kiinnostunut? Jos olet, niin siitähän se vyyhti lähtee.
että mitä sanon naapurin mummelille, joka on kyllä aikas pirteä. Niin pirteä että ajksaa vähän väliä kysellä että olenko nyt töissä, kun olen tehnyt pätkätöiä. Kun tytär lähti lukioon ja muutti isänsä luo niin heti oltiin utelemassa että missäs se tytär on? Kai se luuli että on huostaanotettu, vaikka kunnon raitis ihminen olenkin, vai mitä varten kyseli? Mitä hittoa se kenellekään kuuluu kun en muutenkaan ole koko naapurin kanssa muuten kuin tervehtimisväleissä. En minäkään kysele hänen asioitaan vaikka miehensä on alkoholisti ja haisee harva se päivä viinalle. Kuten että:onkos ukkos nyt ryypännyt ja mites on avio-onnes laita, mites eläkkeet riittää tms.