Väitän että keskiarvona tupakoijat&viinan ystävät ovat keskiarvoa vähempiälyisempää kansaa. joten miksi hemmetissä esim. siitä tupakasta pitää koettaa tehdä mukamas terveellisempää, vahvempaa siitä pitäis tehä, kuolisivat nopeemmin pois, Toivottavaa olis että viinalle ja röökille keksittäis joku hyvä yhteisvaikutus. Täällä nyt on jo ihan riittävästi niitä pulidorkia ja nuoria kovaa vauhtia sellasiksi tulevia, olis hyvä keino saaha ne vähenemään. Se fiksumpi osa polttajista tajuis kyllä lopettaa mutta ne toivottomat jatkaisivat ja poistuisivat rasittamasta yhteiskuntaa kaikkine ongelmineen. ja samaan syssyyn terveyden huolto voisi jättää tään pulikansan hoitamatta, tai hoitomuotona olis vain eutanasia. siis ne jotka ovat tieten tahtoen ajaneet ittensä siihen tilaan saisivat kuolla kun ovat sitä jo jossain elämän vaiheessa kumminkin hartaasti toivoneet.
Ja kuka hito se on keksinyt väittämän jotta tytöt&naiset olisivat sen fiksumpia kuin pojat tahi miehet, polttaavat ihan yhtä paljon. Onko se heidän fiksuus nyt sitä että koettavat olla yhtä idiootteja kuin miehetkin??
Ja lopuksi, kuoleman tuomio ei nyt ole mikään paha asia, tällä pallolla riittää ihmisiä ihan liiaksi asti ja näin väkivalta rikolliset, pedofiili jammut ynnä muu jatkuvaan vankiloissa roikkuva rikoksenuusija porukka vähenisi kätevästi: jos saat toisen pitkän vankilatuomion niin se pantaisiin täytäntöön myrkkyruiskulla
- Kommentteja, kiitos. Mielummin perusteltuja sellaisia, ei vain sitä perus skeidaa että; itte sietäsit jäädä auton yliajamaks kun oot tollanen natsi paska. Tällaset kommentit on vain tyhmien arvottomia murahduksia! enkä niihin viitti edes kommentoida, koska ne ei herätä ajatuksia, hymyä lähinnä..
Ja kuka hito se on keksinyt väittämän jotta tytöt&naiset olisivat sen fiksumpia kuin pojat tahi miehet, polttaavat ihan yhtä paljon. Onko se heidän fiksuus nyt sitä että koettavat olla yhtä idiootteja kuin miehetkin??
Ja lopuksi, kuoleman tuomio ei nyt ole mikään paha asia, tällä pallolla riittää ihmisiä ihan liiaksi asti ja näin väkivalta rikolliset, pedofiili jammut ynnä muu jatkuvaan vankiloissa roikkuva rikoksenuusija porukka vähenisi kätevästi: jos saat toisen pitkän vankilatuomion niin se pantaisiin täytäntöön myrkkyruiskulla
- Kommentteja, kiitos. Mielummin perusteltuja sellaisia, ei vain sitä perus skeidaa että; itte sietäsit jäädä auton yliajamaks kun oot tollanen natsi paska. Tällaset kommentit on vain tyhmien arvottomia murahduksia! enkä niihin viitti edes kommentoida, koska ne ei herätä ajatuksia, hymyä lähinnä..
Vastaukset 7
Vanhimmat
1. Kevyet savukkeet ovat vaarallisempia kuin tavalliset.
2. Yhdys sana vihreet suksivat.
2. -> Pilkun...viilaaja... Kokonaisuus kaveri kokonaisuus! sä osaat varmaankin ymmärtää tekstiä jossa on virheitä, vai ootko keskiarvoa tyhmempi;-)
Ensimmäinen esimerkki tulevista viesteistä jotka saavat ihmisten pikkumaisuuden takia mut hyvälle tuulelle, kyl on pojjat elämä helppoo suomessa kun tarvii tartuu pikkuseikkoihin..
Ei kun hän on vain yksi niistä jotka eivät ole kykeneviä hahmottamaan kokonaisuuksia ja kun on vaikutettava fiksulta niin tartutaan pikkuasioihin
"Väitän että keskiarvona tupakoijat&viinan ystävät ovat keskiarvoa vähempiälyisempää kansaa."
Näin varmaankin on.
"...miksi hemmetissä esim. siitä tupakasta pitää koettaa tehdä mukamas terveellisempää, vahvempaa siitä pitäis tehä, kuolisivat nopeemmin pois..."
Hyvinvointiyhteiskuntamme eräs tarkoitus on pitää kaikki hengissä. Kuolemisen nopeuttaminen ei kuulu yleisesti hyväksyttyyn arvomaailmaan.
Kevyt rööki taas on tupakkatehtaiden vastaus terveydestään huolestuneille tupakoitsijoille, erityisesti naisille. Terveydestä siinä ei ole kyse, vaan kevytsavukkeiden polttajat luulevat tekevänsä jotakin terveytensä eteen. Näin he jatkavat polttamista lopettamisen sijaan, mikä sopii tupakkatehtaille.
"Toivottavaa olis että viinalle ja röökille keksittäis joku hyvä yhteisvaikutus."
Kyllähän niillä sellainen jo on. Ovat yhdessä vaarallisempia kuin molemmat erikseen.
"Täällä nyt on jo ihan riittävästi niitä pulidorkia ja nuoria kovaa vauhtia sellasiksi tulevia, olis hyvä keino saaha ne vähenemään."
Toiveesi on jo täyttynyt. Viinalla ja röökillä on vaarallisia yhteisvaikutuksia, ja niinpä ihmisiä sairastuu ja kuolee tuhansittain näiden aineiden vuoksi. Voit siis olla tyytyväinen tältä osin.
"...ja samaan syssyyn terveyden huolto voisi jättää tään pulikansan hoitamatta, tai hoitomuotona olis vain eutanasia."
Lähde toki politiikkaan ajamaan tavoitteitasi. Voit saada riittävästi ääniä eduskuntapaikkaan, minkä jälkeen voit pitää tästä asiasta viisaita puheita yhdessä Tony Halmeen kanssa.
"Ja kuka hito se on keksinyt väittämän jotta tytöt&naiset olisivat sen fiksumpia kuin pojat tahi miehet, polttaavat ihan yhtä paljon."
Polttavat ehkä, mutta tytöt ja naiset juovat vähemmän. Sammumisen seuraukset voivat heille olla ikävämmät.
"Onko se heidän fiksuus nyt sitä että koettavat olla yhtä idiootteja kuin miehetkin??"
Nuorilla tytöillä on näyttämisen halua, mutta onneksi se kanavoituu lähinnä suuriin puheisiin nuorten poikien tapaan. Monet haluavat itse liioitella alkoholinkäyttöään, jotta vaikuttaisivat kovemmilta.
"...kuoleman tuomio ei nyt ole mikään paha asia..."
On kai se ainakin ikävää, että ihmisiä tieten tahtoen tapetaan. Surua ja murhetta on muutenkin, vaikkapa keuhkosyöpä- tai maksakirroosipotilaiden omaisilla.
"...kun oot tollanen natsi paska. Tällaset kommentit on vain tyhmien arvottomia murahduksia!"
Tästä huomaamme, että haluat asettaa itsesi muiden yläpuolelle. Pidät itseäsi parempana kuin muita ja mielipiteitäsi arvokkaampina. Varmasti haluaisit kuolemantuomionkin sillä ehdolla, ettei se voisi koskea sinua.
Sinun kaltaisiasi ihmisiä on niitäkin maailmassa tarpeeksi. Et siis ole millään tavalla korvaamaton.
Ehdotankin, että otat kireän piposi pois päästä illan ajaksi ja menet lähimpään ravintolaan juomaan tarpeeksi alkoholia. Samalla voit polttaa tupakkaa, koska se on vielä sallittua ravintoloissa. Kun olet riittävästi humalassa, voit julistaa ajatuksiasi muille ravintola-asiakkaille ja katsoa, kuinka paljon ne saavat kannatusta.
"Väitän että keskiarvona tupakoijat&viinan ystävät ovat keskiarvoa vähempiälyisempää kansaa."
Ja sun kohdalla viinaa ja tupakka on mennyt tuhdisti?
Kylläpä alustuksen laatijan viesti kertoo varsin alkeellisesta äidinkielen osaamisesta ja puutteellisesta kielitajusta. Tekstiä oli raskas lukea ja varsinaista asiaa lähes mahdoton hahmottaa. Jotakin vastaan siinä oltiin, mutta minkähän puolesta?
Viestin optimaalisen perillemenon varmistaa tietysti selkeän järjenjuoksen kanavoiminen ytimekkääksi ilmaisuksi.
Tädin neuvo: vedä yks rauhottava rööki ja yritä uudestaan. Rööki auttaa keskittymään ja huonoistakin rakenneaineksista saattaa sukeutua tepsivä tarina.
Pöh - !
VAI? poistu ite,valittajat painaa maapallolla liikaa....tulis kevyemmäks tää elämä ! ! ! PRKL!
SYÖ PÄÄS