Onko kellään kokemuksia kyseisestä laitteesta? En ole koskaan omistanut dvd-soitinta ja olen aivan kuutamolla. Cd-soitinta olin hankkimassa, mutta aloin sitten samalla harkitsemaan tätä. Onko verkkokaupan pyytämän 240 euron arvoinen? Digikanavia tuolla kai pystyy äänittämään normaalisti(?)
• Toistoformaatit: DVD-Video, DVD-RW/ RW, DVD-R/ R, CD, VCD, CD-R/RW, MP3/JPEG-digitaalikuvat (CD-R/RW)
• Tallennusformaatit: DVD-RW (VR- ja Video-formaatit), DVD-R
• ShowView
• Dolby Digital/DTS -lähtöliitäntä
• Kaksi SCART-liitäntää (sis. RGB)
• 6 tallennustilaa
• 10 tunnin DVD-nauhoitus
• Yksipainikkeinen tallennus
• Soittolistapohjainen editointi
• Time Base Corrector
• Frame Synchroniser
• Palikoitumisenestopiiri
• Äänellä varustettu pikatoisto 1,5-kertaisella nopeudella
• Pikaohitus (30 s ohitus eteenpäin)
• Automaattinen levyn viimeistely (levyn täyttyessä)
• 24-bittinen/192 kHz audio-D/A-muunnin
• 10-bittinen/108 MHz video D/A-muunnin
• GUI-kuvaruutunäyttö (7 kieltä)
JVC DR-M70 ? Tallentava dvd
3
1033
Vastaukset
- Joku vaan
Yksi tärkeä ominaisuus tosta puuttuu, se että tallentavassa DVD:ssä olisi kovalevy!!!
- uglaugla
Mutta ajattelin pärjäillä RW-levyillä. Kovalevyllä toi hinta poukkaisi sitten jo ylös reippaasti. Olisi tarkoitus siirtää myös videoita dvd:lle ja ulkomaisten keskustelupalstojen mukaan tämä on erinomainen laite nimenomaan siihen puuhaan tässä hintaluokassa.
Joo, sillä pystyy tallentamaan digikanavia normaalisti eli digiboksin kautta. Vihje: se mikä on toiselle normaalia ei ole sitä toiselle.
Tuossakaan ei taida olla mitään moodeja kahden ja neljän tunnin välissä. Siis jos leffa kestää 2 h 10 min on laatu rupua. Samoin sarjojen tallentamiseen tämä on huono. Tämä on varsin yleinen vika tallentimissa. Kunnon laitteessa olisi tuossa välissä ainakin pari moodia, joista toinen 720 pikselin resoluutiolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764987Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184366Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2512933Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432882- 522501
- 271919
- 221737
- 341733
- 651709