Karhuja näyttää kaatuvan solkenaan. Kahtena päivänä kaatui puolet lupakiintiöstä ja paikoin on jo saatu lisälupiakin.
Näyttää siltä että vieläkin tarvetta lisälupiin on. Onkohan kuitenkaan mahdollista redusoida karhukanta tuhannen yksilön määrään.
Karhuja on todella paljon, huomattavasti enemmän kuin 800, saattaa olla että niitä on yli 2000.
Näyttää siltä että vieläkin tarvetta lisälupiin on. Onkohan kuitenkaan mahdollista redusoida karhukanta tuhannen yksilön määrään.
Karhuja on todella paljon, huomattavasti enemmän kuin 800, saattaa olla että niitä on yli 2000.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itä-Suomessa näyttäisi olevan alueita, joissa taitaa olla melkein yhtä tiheä karhu- kuin hirvikantakin. Karhun näkeminen luonnossa ei ole enää mikään harvinainen juttu, varsinkin kun tuntee kulkureitit ja ruokailupaikat. Nytkin karhunmetsästyksen aikaan neljä eri karhua pienellä alueella.
"Itä-Suomessa näyttäisi olevan alueita, joissa taitaa olla melkein yhtä tiheä" ....
Tässä jälleen yksi selvin-näkijä lisää, voi jumalauta että musta ehkä melkein alkaa jopa tuntua sille....pläp, pläp, pläp.
Kyllä on fiksu jätkä, jos jakelet tietojasi, niin opettele edes kirjoittamaan uskottavassa muodossa.
....näyttäisi melkein ehkä olevan jopa alueita joilla saattaa jopa joskus luultavasti esiintyä kauheita karhuja ja jopa saattaa joskus ehkä olla jotain muitakin elolliseen viittaavaa, MINÄ JOPA LUULISIN.
niin toki saattaa jopa ehkä olla karhuja noin 50000 tai ehkä jopa 50 aika lähelle kuitenkin...MUTTA AIVAN LIIKAA JOKA TAPAUKSESSA !!!
...lisälupia tarvitaan täten tosi pikaisesti...
saattaa muuten henki mennä!!!
****** YKSI KAHELI ******