Täältä sekarotuisten sakista sellaiset terveiset jotta nyt ollaan FIX-rekisteriin vihdoinkin päästy ja sirukin on testautettu!
Ja mätsäreistä on kuitenkin jo "näyttöä"; kaveri toimii myös sillä saralla :) ...
Ja mätsäreistä on kuitenkin jo "näyttöä"; kaveri toimii myös sillä saralla :) ...
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja hyviä jatkoja!
ja jatkot leikatuille pojille on tiedossa:
agility alkaa ensi kuulla :)))
Kuka niistä koiristasi on sirutettu, saavutus jo sinänsä. Mutta olis varmaan tullut edullisemmaksi siruttaa kaikki koirasi samantein ???
Missä mätsärissä olitte ja mikä oli sijoitus?
Onko narttus jo leikattu ??-----kohan kyselen, ettei "tulis vahinkoja ".
Sirutettu on Leevi-poika, jolla ikää kohta 1 vuosi.
Kaikkia ei kannattanut siruttaa, koska ne ei ole muuta kuin pihassa, koska harrastuksiin niistä ei ole.
Mätsäreissä ollaan oltu aika useassa paikassa ja sijoituksia on ollut esim. BIS4
Narttu ei ole koska eläinlääkäri ei uskaltanut leikata kun pelkää mustia koiria, mutta pojat on leikattu jo toukokuussa.
uros siis sen saman nartun pentu jolla oli pennut helmikuussa?
Oliks sillä pennut puolen vuoden välillä?
Kannattaisi varmaan viedä toiselle lääkärille leikattavaksi ja tehdä tosta omasta lääkäristänne kantelu läänineläinlääkärille.Uskaltaako se edes rokottaa ja mitä jos sattuu tapaturma ja koira tarvii apua.
Missä tollanen lääkäri vaikuttaa?
Meillä riiviöllä on siru ja "rekisteri",
mutta ei se auta mätsäreissä kun toi on sellainen luonnon lapsi. Se esiintyminen on hakusessa .. muilla alueilla onkin ihan lupaava =)
teidänkin oppii kun annat aikaa ja kehut kovasti ;)
meillä mennään agility-rataa kerran päivässä parikyt minsaa ja himoitsee hyppyihin heti kun näkee radan :)
mites tuo rekisteröinti tarvitsee? Kustannuksia ym? Olen ajatellut tuota Davya laittaa rekisteriin, mutta on aina jäänyt.
Mitäs kivaa mätsäreistä on jäänyt käteen? Oletteko olleet ihan x-luokassa vai pelkästään isojen/pienien luokassa? Kaikissa mätsäreissähän ei ole tuota x-luokkaa, mikä mielestäni olisi kyllä reilua...
Koiran tiedot tallennetaan tekemäsi kirjallisen ilmoituksen perusteella kennelliittoon. Noin viikon kuluttua sulle lähetetään maksullinen omistajatodistus, joka maksaa
Kennelliiton jäsenelle 18,50 €
ja ei-jäsenelle 25,20 € plus toimituskulut 6 €.
Kennelliiton sivuilta löytyy kaavake ilmoitukseen.