Satuin kattomaan eurosportilta TNA:ta tänään ja yllätyin suuresti, mutta positiivisesti siitä että
siellä oli mukana Sting crow maskeineen. Sting
ei ole tainnut painia sitten WCW aikojen.
Harmi kun Ted Turner myi WCW:n Vince McMahonille.
WCW:n showt oli paljon laadukkaampia kuin mitä WWE:n
tuolloin vielä tunnettiin nimellä WWF. Ja kyllä
se näkyi myös katsojaluvuissa jenkeissä WWE:n showt
ei saanut yhtä suuria katsojamääriä mitä WCW:n
showt.
siellä oli mukana Sting crow maskeineen. Sting
ei ole tainnut painia sitten WCW aikojen.
Harmi kun Ted Turner myi WCW:n Vince McMahonille.
WCW:n showt oli paljon laadukkaampia kuin mitä WWE:n
tuolloin vielä tunnettiin nimellä WWF. Ja kyllä
se näkyi myös katsojaluvuissa jenkeissä WWE:n showt
ei saanut yhtä suuria katsojamääriä mitä WCW:n
showt.
Vastaukset 17
Vanhimmat
..kun tuollaista väität. Luepa hieman wrestling historiaa vaikka wrestlingalertista.
Kyllä se on yleisessä tiedossa että esim WWE:n Raw
jäi WCW taakse katsojaluvuissa yli 50 perättäisenä viikkona. Ja tämä tarina on tosi. WCW:llä oli tuohon aikaan paremmmat show:t ja mielenkiintoisemmat painijat. Esim vince:llä ei ollut tuohon aikaan varaa maksaa suurimman tähtensä Bret hitman Hartin palkkaa koska WCW oli suositumpi show. No Hart siirtyi suurelle palkalle WCW:n. Nykyään Vnce pystyy makselemaan miljoona palkkoja useille painijoillensa kun kovin varteen otettavia kilpailijoita jotka uhkaisivat WWE:n asemaa nykypäivänä ei enään ole. Joten koska sä olit luultavammin tuolloin vasta ala-asteelle niin älä puhu asioista mistä et tiedä paskan vertaa.
Kerros vähäsen tarkemmin? Esim minä vuonna? Kyllä WWE:llä oli paremmat katsojaluvut.
Sting puhui WCW'n loppuajoista.. kyllä se niin oli, että WCW menetti lähes kaikki faninsa mm. sen takia, että David Arquette oli mestari sekä myös sen takia, että puolen vuoden aikana päämestaruus vaihtoi omistajaa 15 kertaa. Taidat olla ihan itse ala-asteella kun et mitään tiedä.
Sen WCW:n loppuajat ei ollut huippuja ,mutta kyllä
kokonaisuutta katsoen se oli parempi kuin WWF.
Monday Night Nitro on sentään jonkunlainen käsite.
Onhan nämä nykyisetkin WWE:n show aikamoista sontaa.
Paini on enään WWE:ssä sivuseikka.
Löytyy niitä muitakin fedejä. Ihmettelenpä vain hiukan nimeäsi.. viestistäsi päätellen sinua kiinnostaa kunnon paini, mutta nimestäsi päätellen pidät yhdestä kaikkien aikojen huonoimmasta main eventissä olleesta painijasta.
Ultimate Warrior oli sentään legenda. Ainakin parempi kuin mitä yksikään tämän hetken WWE:n painijoista.
Kuka helvetin David Arquette? Älä vaan sano
että se sama joka näyttelee mm.scream elokuvissa.
Jos tuo pelle on ollu joku WCW mestari joskus niin
en ihmettele yhtään jos fanit katos.
Oi sitä WCW:n hohtoa! Ei ole hyviä painijoita niin tyydytään näyttelijöihin.
Seillä vaikka kuinka hyviä ja mielenkiintoisia tyyppejä. Sting, Bret Hitman Hart, Goldberg,nWo jne
jne. WWF:llä ei ollu yhtä mielenkiintoisia tyyppejä
siksi onkin käsittämätöntä että siellä joku Arquette
oli mestarina. Jokuhan siellä mokasi päättäjissä
olis kiva tietää kuka.
Jolloin WCW löi katsoja luvuissa WWF:n.
Vuodet oli 1996-1998. Löytyy wikipediasta jos osaa
etsiä.
Jo Ultimate Warriorin nimen katsominen saa minut nauramaan.
..Sting lähinnä puhui viestissään WCW'n loppuajoista. Ja jos et tiennyt niin WCW lopetettiin vuonna 2001.
Tiesin myös silloin että kun ei ole enään WCW:tä
niin WWE:n ei tarvitse enään tehdä kaikkea että
show:t olisivat huippu tasoa sillä niin kuin joku sanoi niin taso on tippunut ja kumma juttu kun se tason tippuminen tapahtui juuri vuosien 2001-2002 aikoihin. Eihän sitä tiedä jos Ted Turner perustaisi uuden painiliigan koska hän on show painin iso fani. Ja rahasta se ei ole kiinni Turner on paljon rikkaampi kuin Vince. TNA:lla on mahdollisuus nousta varteen otettavaksi kilpailijaksi, mutta epäilen.
Myöskin kun Vince osti WCW:n Time Warnerilta oli
WCW:n suurimmilla tähdillä suuri palkkaiset sopimukset jotka olivat voimassa vielä muistaakseni 18 kuukautta. Vince ei suostunut maksamaa niin
suurta palkakkaa joten he mm. Sting päättivät mielummin jäädä kotiin ja nauttia suuresta palkastaan sopimuksen loppuun asti kuin suostua Vincen tarjoamiin sopimuksiin jotka sisälsivät suuria palkan alennuksia. Kyllä Vince Mcmahon on alan suuri saatana ei voi mitään. WWE:hän yritti
kaikin tavoin estää Brock Lesnarilta painimis oikeuden jenkeissä sen jälkeen kun Brock palasi painin pariin kun jenkkifutis ura ei toteutunutkaan. Tokihan syytä oli myös Brockissa
kun meni allekirjoittamaan moisen sopimuksen ylimielisenä siitä että pääsee varmasti NFL:n.
Mutta että WWE edes tarjosi tuollaisen paperin allekirjoitettavaksi on perseestä Vinceä parhaimmillaan.
on paininut jo lähes vuoden verran TNA:ssa. Enimmäkseen tapellut Jeff Jarrettin kanssa.
Jos oikein muistan, niin Sting aloitta TNA'ssa joulun jälkeen..
puoli vuotta sitten. Mutta silti aika kauan jo.