usb hubi ja kone ei käynnisty

Kun pienen johdon päässä oleva neljä porttinen USB hubi on kiinni koneessa ei kone käynnisty ollenkaan! Kun nappaa sen irti lähtee kone käyntiin ja hubi toimii normaalisti. Muuten toimii kyllä jos laittaa sen koneeseen sen ollessa jo käynnissä. Vikaa?!
Xp ja sp2 koneessa.
4405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ajureiden laita. Kokeileppa päivittää.

Äänestä
  • Ei tullut mitään ajureita,pitäis toimia ihan plug and play. Merkki on conceptronic.

    Äänestä

Luulen että ei syytä huoleen koska itselläni tapahtuu sama homma, jos esim. MP3 soitin on kiinni konees. Mullaki siis XP ja SP2.

Äänestä
  • No lähinnä siksi ostin että sais muutaman usb portin siirrettyä kätevämpään paikkaan koneen takaa pois. Olisi vaan ollut kätevä pöydän kulmalla kun laittaa muistitikun tai kameran kiinni. Mutta aika ikävää että sitä pitää aina nyhtää irti...Ei kai sen kuulu niin toimia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-s- kirjoitti:

Kun pienen johdon päässä oleva neljä porttinen USB hubi on kiinni koneessa ei kone käynnisty ollenkaan! Kun nappaa sen irti lähtee kone käyntiin ja hubi toimii normaalisti. Muuten toimii kyllä jos laittaa sen koneeseen sen ollessa jo käynnissä. Vikaa?!
Xp ja sp2 koneessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu