Bavaria 42

No hei kysyisin bavaria 42 ja siitä miten se sopii aloittelijan käsiin?Tietäisikö joku mistä voisi löytää artikkelin ja kuvia netistä kun en itse ole löytänyt siis sellaisia jotka ovat jonkun venelehden tekemiä ja kuvat muutakin kuin mitä bavarian nettisivulla on?Voisiko joku myös kertoa veneestä?
41593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vene on aloittelijalle liian iso. Purjehdin keväällä Välimerellä Bavaria 42:lla. Voisit saada tuntumaa 40-jalkaisiin veneisiin ilman kipparin vastuuta juuri tuollaisella matkalla.

Äänestä

Bavaria on aina hyvä aloitusvene. Ja myös lopetusvene. Minäkin olen jo purjehtinut Bavarialla yli 30000 milia. En ole vielä pollaa kiertänyt, mutta ihan kivaa on ollut!

Äänestä

Aloita ihmeessä isommalla.

Äänestä

Meillä on ollut kyseinen vene joitakin vuosia, ja täytyy sanoa, että juuri käsitelyn helppous on sen vahvoja puolia. Tulimme veneellä kaksin Atlantin yli Karibialta tänä kesänä ja kaikki sujui erittäin hyvin. Olemme siis tehneet aikamoisen "lenkin" omallamme. Nyt on purjehdukset pitkäksi aikaa purjehdittu, siksipä veneemme on tulossa lähiaikoina myyntiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eero79 kirjoitti:

No hei kysyisin bavaria 42 ja siitä miten se sopii aloittelijan käsiin?Tietäisikö joku mistä voisi löytää artikkelin ja kuvia netistä kun en itse ole löytänyt siis sellaisia jotka ovat jonkun venelehden tekemiä ja kuvat muutakin kuin mitä bavarian nettisivulla on?Voisiko joku myös kertoa veneestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu