mitens ootte jakselleet??mulla rupee oleen jalat ihan loppu!vielä olisi 5 viikkoa töitä ennen äippälomaa mutta joudun oleen seisaaltaan koko päivän töissä ja nosteleen hedelmä ja maitolaatikoita!!yöllä ei saa nukuttua kun jalkoja särkee ja vauva pitää elämää!!kannattaisiko mun hakea saikkua??ens viikollakin olisi 6 päivää töitä!!
marrasmurut
MINTTU_1980
4417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
täällä vointi ei kehuttava. supistelee ja vatsalihakset kramppaa joten olen sairaslomalla nyt ainakin parisen viikkoa eteenpäin. Sit katotaan tilanne uudestaan. Neiti(ultran mukaan) potkii ihan tajuttomia potkuja ja äiti valvoo...olo todella tukala ja muutenkin nukkuminen hankalaa näiden helteiden takia. Sais jo loppua!
Kuitenkin eilen taas lääkärissä käydessäni sain helpotuksen kun vauvalla kaikki ok ja kohdunsuukin vielä kiinni vaikkakin oli lyhentynyt ja puolikiinteä. ääh ja puuh...
Maha tuntuu kasvavan ihan silmissä ja aikaa la:han on vielä kuitenkin n.kolmisen kuukautta.(19.11)
kaupoilta juusi tulimme ja totesin että seuraavan kerran otan kenkälusikan mukaan ja punnaan itteni sillä sit ulos kun on aika hankalaa tuo könyäminen.
mulla kans oli jalat aivat poikki välistä mutta onneksi helpotti. Jos tuntuu että et jaksa niin hae ihmeessä sairaslomaa. Töiden takia ei kannata itteään nujertaa loppuun. :)
Hyviä vointeja kaikille ja toivottavasti nää helteet hellittää kohta!
HALOO älä nostele raskaita juttuja. SÄhä pääset jo työn puolesta sairikselle vaikka loppuajaksi enne äp. Sanot että et voi tehä töitä ku joudut nostelee.
Täällä menee kohtalaisen hyvin. Välillä vähän selkä oireilee ja jonkinasteisia supistuksiakin tulee. Töissä käyn vielä ihan normaalisti. Ens viikol ois sokerirasitustesti.
Et saa nostella noin painavia enää, pyydät vaikka että siirtävät sut toiselle osastolle tai sulla pitäis olla joku toinen apuna nostamassa ne laatikot.
Itse myös kaupassa töissä, tosin ollut vain kassalla, mutta en edes ajattelis meneväni maito, he-vi tai eines-osastolle.