Lieksassa on oikeasti 39000 asukasta, 15 supermarkettia, 3 yliopistoa ja neljä paperitehdasta.
Kepulaisten salaliitto on pimittänyt nämä tiedot vuosikausia.
Lieksaan tarvitaan 2 ydinvoimalaa, neljä lentokenttää, ja minibaari ;-)
Kepulaisten salaliitto on pimittänyt nämä tiedot vuosikausia.
Lieksaan tarvitaan 2 ydinvoimalaa, neljä lentokenttää, ja minibaari ;-)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tällä tyylillä, että kovin moni kirjoittaa joka ainoan ajatuksensa uutena keskusteluna johtaa siihen, että keskustelun aiheet katoavat parissa päivässä seuraavalle näytölle. Eikä kukaan viitsi niitä sieltä hakea ja vastailla sinne. Tällainenkin mitätön teksti kuin juuri tämä Uutispommi on primitiivistä palstojen väärinkäyttöä.
Miksei nimimerkki kirjoittanut tätäkin, jos välttämättä halusi kirjoittaa, jollekin sopivalle palstalle vastauksena.
Vielä viime keväänä ja alkukesästä homma toimi hyvin ja esim. ensimmäinen Lieksan legendat kirjoitettiin täyteen, 200 vastausta. Näinhän homman pitäisi pelata. Vastataan, eikä joka kerran avata uutta keskustelua.
Tällainen väärinkäyttö tappaa kaiken innon ja kaikesta tulee sekavaa mössöä. Tosin ei tämä kaikkia koske, suurin osahan käsittää mikä on systeemin meininki mutta osa tuntee itsensä kovin tärkeiksi ja haluaa jokaisen pikku lauseensakin omana keskusteluna.
Mitä tässäkin Uutispommissa on muka keskusteltavaa. Sekava sepustus, josta ei hullukaan ymmärrä, viisaista nyt puhumattakaan, yhtään mitään.
ota järki käteen itse, takatalvi
"Mitä tässäkin Uutispommissa on muka keskusteltavaa. Sekava sepustus, josta ei hullukaan ymmärrä, viisaista nyt puhumattakaan, yhtään mitään. "
Kuten alkuperäisen viestin kirjoittaja jo huomauttikin, niin sarkasmi on vaikea laji, joka ei avaudu kaikille.
Jos viestissä ei ole kirjoittajan mielestä keskusteltavaa, on ehkä syytä jättää sitten vastaamatta. Tällä tavalla ei tule niitä turhia viestejä alueelle ihmisten kiusaksi.
Vastaukset eivät vie tilaa mutta turhat keskustelut vievät. Ihmeen vaikeeta sen ei pitäisi olla tajuta. Enemmän se on halusta ja asenteesta kiinn.
kkkkkkkkkkk