OLISIKO VINKKEJÄ 9- VUOTIAALLE POJALLE SYNTYMÄPÄIVÄLAHJAKSI?HALUAISIN VÄLILLÄ JOTAKIN ERILAISTA,MUTTA ON NIIN HANKALA KEKSIÄ LAHJAA KUN VAIKKA MITÄ LÖYTYY JO....KIITOS JO VALMIIKSI!!!!!
VINKKEJÄ KAIPAA
KUMMITUSTÄTSY
6926
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kaksi leffa- tai teatterilippua ja laita korttiin lupaus lähteä kummilapsen kanssa yhdessä katsomaan mitä vain hän haluaa.
avaa pojalle tili, johon laitat rahaa merkkipäivinä. Poitsu saa tilin käyttöönsä kun täyttää vaikkapa 18. (voi ottaa käyttöön vaikka riparin jälkeen, jos haluat)
yksi kiva idea on kartig-ajo. maksaa hieman, mutta on takuulla hauskaa.
Kaikki tuon ikäiset tykkää pilailu-tarvikkeista. Niitä löydät suuremmista marketeista ja naamiaistarvikkeisiin erikoistuneista liikkeistä.
Terv. Kummipojan kanssa pierutyynyä viritellen.
niin, että sinä viet ja kustannat liput ja hampurailaiset ja hattarat. varmasti ikimuistoista!!! oma poikani (täytti kesällä 9) olisi ikionnellinen, jos kummitäti vaikka näin muistaisi... mutta kun ei tahdo muistaa mitenkään.
Osta Diabolo!
Tuon ikäiset temppuilevat mielellään, ja diabolon pyörittely on aikas lailla hauskaa.
Hyviä lahjavinkkejä vaikka miten paljon. Oma 9 v poika tykkää jo vaatteista, repuista ja tossuista. On hulluna kalastukseen ja lukee kaikki kirjat mitä löytää aiheesta.
Kysy äidiltä mistä poika tykkää ja osta vaikka kirja joka kertoo tästä harrastuksesta.
Vie vaikka teatteriin. Olimme kesäälä kesäteatterissa ja se oli hänestä ikimuistoista. Lippu näytökseen on viläkin tallessa.
Anneli