kaksoisleuka

oksentamisesta?

vaikuttaako oksenteleminen kaksoisleuan, tai oikeastaan sellasen heltan kasvuun. ei ennen oo tollasta ollu ja oikeen kuvottaa kun ihan ku vanhalla kalkkunalla.

8

865

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ameeba

      kyllä johtuu. Mulla sama. Sylkirauhaset ärtyy oksentamisesta ja turpoaa, lääkäri kerto tän mulle,ei kiva.

      • pallonaama

        sellainen lisättynä perittynä saatuihin pyöreisiin kasvoihini - jo on nättiä :(


      • Saima_
        pallonaama kirjoitti:

        sellainen lisättynä perittynä saatuihin pyöreisiin kasvoihini - jo on nättiä :(

        Häviääkö se kaksoisleuka ikinä...?! Jos lopettaa oksentamisen? Itse olen oksennellut n. 2 - 3 vuotta mutta vain jos olen ahminut oikeasti liikaa (kerrosateria, kilo karkkia päälle, yök). Ehkä kerran viikossa keskimäärin.


      • ameeba
        Saima_ kirjoitti:

        Häviääkö se kaksoisleuka ikinä...?! Jos lopettaa oksentamisen? Itse olen oksennellut n. 2 - 3 vuotta mutta vain jos olen ahminut oikeasti liikaa (kerrosateria, kilo karkkia päälle, yök). Ehkä kerran viikossa keskimäärin.

        katoaako,toivottavasti.Mulla sama juttu,pyöreet kasvot ja kauhee kaksoisleuka. oon huomannu et se kaksoisleuka on hiljalleen jääny pitemmäks ja pitemmäks aikaa oksentamisen jälkee ja nykyää tuntuu et se ei poistu vaik onnistus ihmeen kaupal pariki viikkoa olla oksentamatta.kiva,kiva..


    • katuva

      nyt loppui oksentaminen. oonkin ihmetelly kauheaa leukaani..

    • diupa

      Mulla myöskin nykyään kaksoisleuka... voihan helvetti. Lähteeköhän se vaikka saisinkin laihdutettua kuinka?

    • exmiss-sickness

      Kyllä ne kasvot palautuvat ajan myötä, joillakin palautuminen kestää pidempään kuin toisilla ja riippuen myös sairauden kestosta! Tsemppiä kaikille ihan superisti! :)

    • mulla yli puol vuotta viime oksentamisesta ja vieläkin on "heltta". vittu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      448
      6474
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      158
      3814
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      101
      2490
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1019
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      993
    Aihe