Candy pyykinpesukone ei pyöritä rumpua... apuja?

Mikä neuvoksi kun pyykinpesukone ei pyörtä rumpua. Suorittaa pesuohjelman ottaa siis vettä ja poistaa, mutta ei pyöritä rumpua.
Jos laittaa pelkän linkous-ohjelman kone vain poistaa vettä koko ohjelman ajan.
Onko konsteja joita voisi kokeilla vai kannattaako tilata suoraan korjaaja?
32542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siitä on hihna poikki. Eli siellä on kiilahihna niinkuin auton laturin hihna ja se on mennyt katki. Ei muuta kuin uusi tilalle.

Äänestä
  • Oli ihan pakko avata takakansi ja hihna on ihan paikoillaan ja kunnossa. Mitäs muuta voisi kokeilla tai tarkastaa?

    Äänestä

Jos kone keikuttaa rumpua silloin kun pitäis pyöriä, niin siitä on kondensaattori palanut. Sellainen valkoinen tai kirkas pötky koneen sisällä, niinku iso tamponi:)
Jouduin itsekin vaihtamaan sellaisen Candy-merkkiseen pyykkikoneeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pyykkärieukko kirjoitti:

Mikä neuvoksi kun pyykinpesukone ei pyörtä rumpua. Suorittaa pesuohjelman ottaa siis vettä ja poistaa, mutta ei pyöritä rumpua.
Jos laittaa pelkän linkous-ohjelman kone vain poistaa vettä koko ohjelman ajan.
Onko konsteja joita voisi kokeilla vai kannattaako tilata suoraan korjaaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu