Minulle tarjottiin Dna:n sellaista liittymää, jossa puhelut olisivat 19,50 kk. Olikohan siinä 500 min puheaikaa ja 100 tekstaria. Onko kellään kokemuksia kyseisestä liittymästä? Kalliista Sonerasta tekisi mieli kyllä vaihtaa pois.
Entä kuuluvuus syrjäkylillä?
Entä kuuluvuus syrjäkylillä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siinä on hinta aivan kohdallaan kun minuutti hinta ei ole juuri mitään.Mitä tulee kuuluvuuteen niin se toimii aivan hyvin siellä missä on ihmisiäkin eli aivan kilpailukykyinen verrattuna kilpailijoihin.Käy katsomassa kuuluvuuskarttaa dnafinland.fi nettisivuilta niin huomaat että peitto on aivan riittävän laaja.
Ilona on hintansa puolesta ihan ok.Kuuluvuus peitto on hyvä niinkuin karttakin jo näyttää.Jos et asu ihan asumattomilla alueilla niin kyllä pitäisi toimia joka kolkassa.
Vastaavanlaisia liittymiä on muitakin ja jotka toimivat varmemmin (so. kuuluu kaikkialla).
Esimerkiksi Saunalahti, käy katsomassa http://saunalahti.fi/gsm
Toinen vastaava, mikä tulee kyseeseen on Kolumbus.
Lisätietoja löytyy http://www.kolumbus.com
Kolmas vaihtoehto on Cubio, http://www.cubio.fi
Tutki myös nämä.
Älä sinä KariPekka sentään höpötä
Ei saunalahti/kolumbus/elisa kuulu joka paikassa.
Kaikki matkapuhelinverkot(gsm), tavoittavat n.99% suomalaisista.
Elisa-saunalahdella oli ainakin viime kesänä ongelmia kuuluvuudessa, jopa kotkan keskustassa
Anteeksi jos loukkasin, mutta ei minun jutuistani kannata ottaa herneitä nenukkaan.
Ei toki Elisa, Sonera, Saunalahti sun muutkaan kuulu aivan joka paikassa. Ja jos liikut Etelä- ja Keski-Suomessa, niin aivan varmasti DNA on yhtä hyvä!
Tarkoitukseni oli vinkata, että jos on huolissaan kuuluvuudesta, niin vaihtoehtoja löytyy. Ja aivan yhtä edullisia - ellei edullisempiakin.
en pääse vaihtamaan vielä vähään aika soneralta pois, koska kesto- tai etusopimus päällä, eikä numeroa saa siirrettyä toiseen liittymään vielä.