Muurarin apumieheksi

Minkälaista työtä tuo muurarin apparina oleminen on, minkälaista palkkaa voi pyytää? Kiitos.
31005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos toi ei ole provo niin ei taida olla mikään.

Mitäköhän se muurarin appari nyt vois tehä??????

Kaivaa nenää ja keitellä kahvia?

Äänestä

Olin itsekin. Kaikki päivät sai leikata timanttilaikalla lekaharkkoja tehdä laastia ja raudoittaa. Kantaminen oli kans yhtä vitun juhlaa.

En tekis enää alle 10€/h!

Äänestä
  • Hitto kun löytys kans paikka ei ole paha homma kantaa kiviä ja tehdä laastia kunhan vaan on fiksu muurari ettei ole heti ensimmäisenä päivänä napit vastakkain tseppiä sulle kyllä paikka löytyy

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asdf kirjoitti:

Minkälaista työtä tuo muurarin apparina oleminen on, minkälaista palkkaa voi pyytää? Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu