Silver Dorado

Kala

Eli joko löytyy ko. Silverin tämän vuoden uutuusmallista käyttökokemuksia? Luetelkaa hyvät ja huonot puolet. Likukatteiden toimivuus ehkä eniten arveluttaa. Myös kokemukset uudesta Yamahan 100 hv 4-t kiinnostaa.

6

4731

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oloinen

      ainakin sivustakatsottuna oli doradon pleksi rakennelma.

    • pahoittelen..

      Jo pitkälti yli 2000 on allekirjoittanut vettomuksen osoitteessa www.adressit.com sivulla kaksi(2) otsikoituun "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen".
      Kaikkien ryöstettyjen, raiskattujen ja pahoinpideltyjen puolesta. Edes suvaitsevaisuuden hekumoissa emme enää voi sulkea silmiänne katuväkivallalta.
      Allekirjoita sinäkin, kiitos.

    • on...

      Veneestä on tosi hyvä näkyvyys, tosin taaksepäin, eteenpäin ei sitten tahdo nähdä mitään. Voi olla aika mielenkiintoinen kokemus vesisateella, kun vesi pisaroituu muoviseen etuluukkuun johon ei saa pyyhintä.

      • Kala

        Silverin suunnittelijat laittaneet veneen liian vähällä testaamisella markkinoille. Epäilen myös itse tuota sateella ajamista, eihän sieltä voi nähdä mitään. Ja kun jo ehin toivomaan että siinä ois käyttööni hyvä vene... Muita huomioita?


    • Anonyymi

      Ja sama homma on jatkunut aina näihin päiviin asti.keskeneräiset veneet laitetaan markkinoille vailla kunnon testausta.

    • Anonyymi

      Hieno erikoisuus oli aikoinaan.nykyään yritetään väkisin vääntää noita peltipurkkeja .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      414
      9156
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      189
      3760
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      21
      2228
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1393
    5. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      114
      1148
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1145
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      66
      1122
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      80
      1116
    9. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    10. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      1063
    Aihe