Eli onko hiuksissa hyvä olla tiara,helmiä,kukkia ym. muuta "rösettä" vaiko olisiko simppeli ja koruton tyyli parempi?
Galluppi
galluppi
3864
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tähän kysymykseen ei ole "oikeaa" vastausta. Asia riippuu ihan kokonaisuudesta. Jos puku ja asusteet ovat kovin pelkistetyt, kaivataan ehkä hieman näyttävämpää ja koristeltuakin kampausta. Ja toisaalta liika "krumeluuri" on aina liikaa - jos puku ja/tai asusteet ovat jo kovin rönsyilevät, ei tuota tarvinne enää tukkakoruilla ja kiharoilla lisätä.
Ota kuva puvustasi mukaan kampaajalle ja keskustelkaa asiasta yhdessä. Kampaajallasi on kokemusta ja näkemystä - hän pystyy ottamaan kantaa myös siihen mikä sinulle sopii parhaiten!
Kokonaisuus käsittää morsiamen lisäksi sulhasen, juhlapaikan, juhlan tyylin (vuorokaudenaika, tarjoilu, ohjelma, koristelu, musiikki) jne. Jos on tullut valittua hieman prinsessamainen puku muuten yksinkertaisempiin häihin, sitä voi tasapainottaa pelkistetymmällä kampauksella. Hieman "tavallisempaan" pukuun saa taas mahdollisesti juhlan vaatimaa juhlavuutta koristeilla.
Kohta 3500 on allekirjoittanut vetomuksen väkivallan lopettamiseksi.Allekirjoita sinäkin.
Pieni roskajoukko antaa huonon nimen kaikille ulkomaalaisille!
www.adressit.com sivulla kaksi (2) otsikolla "Rikollisten ulkomaalaisten karkoittaminen"
Olkoon tämä kaikkien raiskattujen puolesta. Kiitos.