miten helpoiten löytää, paljonko maksaa?
hotelli RAI asemalla ei siis keskustassa asti
kentältä keskustaan päin
10
2134
Vastaukset
- tetka
Ota lentokentalla juna Schiphol - Lelystad Centrum. Tama juna pysahtyy asemalla Amsterdam RAI.
Lippu yhteen suuntaan maksaa € 2,50- tetka
Myos juna Schiphol-Hilversum pysahtyy asemalla Amsterdam RAI.
- junat löytyvät
... kävele tuloterminaalista ostosaluelle. Lippuautomaatit ovat keskellä hallia ja helppokäyttöisiä, asemalaiturit ovat rullarappujen päässä alakerrassa.
Heleppoa ku heinänteko.
Mukavaa matkaa! - neuvojakiitos
eli onko tämä hotelli RAI siinä Central stationilla keskellä Damia vai kuinka? Ja se junamatka Schipholista maksaa vain 2,50e? Mistä se juna kulkee lentokentällä? Jostakin läheltä? Ja kuinka usein? kiitos neuvoista!!
- tetka
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl. - neuvojakiitos
tetka kirjoitti:
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl.tuota mulla ei ole mitään hajua noista asemista.. mä olen viikonloppuna tulossa Amsterdamin lentokentälle ja ajattelin, että jos joku tietäisi kuinka sieltä pääsee junalla Central stationille? Eli sille asemalle, mikä on punaistenlyhtyjen kadun lähellä..
- tetka
neuvojakiitos kirjoitti:
tuota mulla ei ole mitään hajua noista asemista.. mä olen viikonloppuna tulossa Amsterdamin lentokentälle ja ajattelin, että jos joku tietäisi kuinka sieltä pääsee junalla Central stationille? Eli sille asemalle, mikä on punaistenlyhtyjen kadun lähellä..
Siis sinulla ei ole hotellia RAI-aseman lahella.
Ota Schipholilta juna Amsterdam Centraal ja paaset keskusasemalle. Hinta on € 3,60 yhteen suuntaan. Junat lahtevat kymmenen minuutin valein. - ja..
tetka kirjoitti:
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl.hotelli holiday in rai aseman vieressä.kiitos vinkeistä!
- neuvojakiitos
tetka kirjoitti:
Siis sinulla ei ole hotellia RAI-aseman lahella.
Ota Schipholilta juna Amsterdam Centraal ja paaset keskusasemalle. Hinta on € 3,60 yhteen suuntaan. Junat lahtevat kymmenen minuutin valein.Kiitos!! toivottavasti löydän..
- Netherlands
ja.. kirjoitti:
hotelli holiday in rai aseman vieressä.kiitos vinkeistä!
http://www.makupalat.fi/Categories.aspx?
classID=5821c10c-999e-48e3-9766-db2dffe5e168
http://www.travel-library.com/airports/
http://www.houseboatrentals.nl/amsterdam/rai_amsterdam_accommodation/
http://www.booking.com/searchresults.html?aid=100200;label=LM-rai-AA;landmark=348
http://www.finlandsite.nl/foorumi/viewtopic.php?t=9&sid=6e3212cb5e0d5ea6b07078a1c55539ec
http://meetingrooms.regus.fi/locations/NL/Amsterdam/AmsterdamTeleportTowers.htm
http://weather.mikko.net/country/nl.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1562909Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2842600Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.641733Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e431628Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381520- 1221256
- 1101184
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141134Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3381027