miten helpoiten löytää, paljonko maksaa?
hotelli RAI asemalla ei siis keskustassa asti
kentältä keskustaan päin
10
2140
Vastaukset
- tetka
Ota lentokentalla juna Schiphol - Lelystad Centrum. Tama juna pysahtyy asemalla Amsterdam RAI.
Lippu yhteen suuntaan maksaa € 2,50- tetka
Myos juna Schiphol-Hilversum pysahtyy asemalla Amsterdam RAI.
- junat löytyvät
... kävele tuloterminaalista ostosaluelle. Lippuautomaatit ovat keskellä hallia ja helppokäyttöisiä, asemalaiturit ovat rullarappujen päässä alakerrassa.
Heleppoa ku heinänteko.
Mukavaa matkaa! - neuvojakiitos
eli onko tämä hotelli RAI siinä Central stationilla keskellä Damia vai kuinka? Ja se junamatka Schipholista maksaa vain 2,50e? Mistä se juna kulkee lentokentällä? Jostakin läheltä? Ja kuinka usein? kiitos neuvoista!!
- tetka
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl. - neuvojakiitos
tetka kirjoitti:
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl.tuota mulla ei ole mitään hajua noista asemista.. mä olen viikonloppuna tulossa Amsterdamin lentokentälle ja ajattelin, että jos joku tietäisi kuinka sieltä pääsee junalla Central stationille? Eli sille asemalle, mikä on punaistenlyhtyjen kadun lähellä..
- tetka
neuvojakiitos kirjoitti:
tuota mulla ei ole mitään hajua noista asemista.. mä olen viikonloppuna tulossa Amsterdamin lentokentälle ja ajattelin, että jos joku tietäisi kuinka sieltä pääsee junalla Central stationille? Eli sille asemalle, mikä on punaistenlyhtyjen kadun lähellä..
Siis sinulla ei ole hotellia RAI-aseman lahella.
Ota Schipholilta juna Amsterdam Centraal ja paaset keskusasemalle. Hinta on € 3,60 yhteen suuntaan. Junat lahtevat kymmenen minuutin valein. - ja..
tetka kirjoitti:
En tieda oletko ap. kirjoittaja, mutta sain ensimmaisesta viestista kasityksen etta hotelli on RAI-asemalla, eika mikaan RAI-hotelli?
Jos hotelli on lahella RAI-asemaa, niin sielta on jonkun verran matkaa keskustaan. Ota raitiovaunu nro 4 - paaset silla mm. Rembrandtpleinille ja keskusasemalle.
Juna-asemalle Schipholilla menet rullaportaita alas. En tieda mihin aikaan saavut Schipolille, mutta aikatauluja junille voit katsoa sivulta http://www.ns.nl.hotelli holiday in rai aseman vieressä.kiitos vinkeistä!
- neuvojakiitos
tetka kirjoitti:
Siis sinulla ei ole hotellia RAI-aseman lahella.
Ota Schipholilta juna Amsterdam Centraal ja paaset keskusasemalle. Hinta on € 3,60 yhteen suuntaan. Junat lahtevat kymmenen minuutin valein.Kiitos!! toivottavasti löydän..
- Netherlands
ja.. kirjoitti:
hotelli holiday in rai aseman vieressä.kiitos vinkeistä!
http://www.makupalat.fi/Categories.aspx?
classID=5821c10c-999e-48e3-9766-db2dffe5e168
http://www.travel-library.com/airports/
http://www.houseboatrentals.nl/amsterdam/rai_amsterdam_accommodation/
http://www.booking.com/searchresults.html?aid=100200;label=LM-rai-AA;landmark=348
http://www.finlandsite.nl/foorumi/viewtopic.php?t=9&sid=6e3212cb5e0d5ea6b07078a1c55539ec
http://meetingrooms.regus.fi/locations/NL/Amsterdam/AmsterdamTeleportTowers.htm
http://weather.mikko.net/country/nl.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1877242Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1253274Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?511866Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811776Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691383