Älä osta väärää Lordi kirjaa

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1225943

Kerkesihän se joku siipiveikko väsätä Lordi-kirjan. Älkää ihmiset ostako sitä teosta, itse Lordi ei ole sen teossa mitenkään mukana, eikä saa sen tuotosta yhtään mitään. Tuohan on verrattavissa piraattilevyjen tekemiseen ja myyntiin.
6388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On kyllä ihme että Sven on sekaantunut tällaseen paskahommaan.

Äänestä

Ystävällisesti jos laittaisit tähän lakipykäliä jotka rinnastavat tuon piratismiin tai muuhun laittomaan?

Suomessa kun sattuu olemaan journalistinen vapaus. Onneksi.

Äänestä
  • Kirjaan on kopioitu suoraan materiaalia MonsterDiscoHell.comista, eikä siihen ole kysytty lupaa. Edes lähdettä ei kirjassa mainita. Näin on kertonut sivuston ylläpitäjä. Oikeusjuttu saattaa olla tulossa.

    Äänestä

Lordi on täyttä paskaa

Äänestä

Kun näette tätä kyseistä Svenin (vai olikose Svede) kirjoittamaa kirjaa, niin kääntäkää se hyllyssä nurinpäin ja selkäpuoli näkyviin tai vielä parempaa, piiloittakaa ne vaikka ruotsinkielisen kirjallisuuden alle ja sekaan.

Äänestä
  • Itse Lordi sanoo tänään Hesarissa, että tukee kirjaa ja on sille myätämielinen ainoastaan harmittelee sitä, että fanit eivät luule sitä viralliseksi fanikirjaksi, joka siis ilmestyy vasta joulun tienoilla. Eli kyseessä on ihan ostettava kirja faneille, mutta sitä ei pidä sekoittaa viralliseen fanikirjaan jonka hesarin toimittaja kirjoittanut!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odota oikeaa versiota kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1225943

Kerkesihän se joku siipiveikko väsätä Lordi-kirjan. Älkää ihmiset ostako sitä teosta, itse Lordi ei ole sen teossa mitenkään mukana, eikä saa sen tuotosta yhtään mitään. Tuohan on verrattavissa piraattilevyjen tekemiseen ja myyntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu