carina 1.8i vm-87

Juu mikähän malli tämä ruiskukoneinen 1.8 on.
Tehty ilmeisesti 87-88 mallisarjan lopusta. Onko hyvä moottori ja kuluttaako saman verran kuin 1.6 kaasari. Onko kellään kokemuksia.
2238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyseinen kone on malliltaan 1S-E, eli S-moottoriperheen 1. kone ja E tarkoittaa monipisteruiskua. Tai voi olla 1S-i, eli yksipisteruisku. En tiedä kumpi ko. autossa on. Camryssä on ollut kaasarikoneena eli 1S. Voisin kuvitella vievän ainakin kaupunkiajossa enemmän, ehkä litran, kuin 1,6 (4A-kone).

Äänestä

Hyvä biili, itellä samanlainen, ajettu vajaa 700 tonnia. vain kansiremppa tehty. Tekniikka toimii hyvin, mutta kori tahtoo mennä alta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toyotas kirjoitti:

Juu mikähän malli tämä ruiskukoneinen 1.8 on.
Tehty ilmeisesti 87-88 mallisarjan lopusta. Onko hyvä moottori ja kuluttaako saman verran kuin 1.6 kaasari. Onko kellään kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu