onko jo toivoton tilanne....

mulla alkion siirrosta takana 6 päivää ja ei oikeastaan minkäänlaisia merkkejä siitä, että olisin raskaana. Ensimmäisinä päivinä kun aloitin lugesteronit tuntui nipistelyjä alavatsassa ja nännit hieman kipeänä. Nyt vain satunnaisesti nippailee....testin saisi tehdä vasta viikon päästä. Tuntuu, että varmasti ei ole tärpännyt kun juuri mitään oireita ei ole nyyh, kertokaa kokemuksia.???
2873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eivät vielä tuossa vaiheessa tunnu!!!

Koeta nyt vaan ottaa rauhallisesti... ;)
Vaikka tiedän et se ei ole aina helppoa, mutta parhaiten autat itseäsi pysymällä mahdollisemman rentona ja rauhallisena!

Lugesteronit aiheuttaa kanssa monenlaisia nipistelyjä ja muita oireita, joten mistään ei voi olla varma. Odota rauhassa nyt sinne testipäivään. Toivotaan sitten että pääset plussaamaan!!!

Äänestä

ja haamuplussan sain! nyt mennään viikolla 19. mä olin sillon ihan varma että menkat alkaa koska oli just tasan samanlaisia oireita kun ennen menkkoja (hirveitä menkkamaisia kramppeja ym) joten olin jo luopunut toivosta ja six testasin jo pp 9. eli oireista ei kannata yrittää päätellä mitään, mutta voit koittaa testata jo muutaman päivän päästä jos et malta odottaa ;) mulla plussa näky ihan hyvin vaikka olikin haamu.

onnea!! kerro sitten tärppäsikö!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

mulla alkion siirrosta takana 6 päivää ja ei oikeastaan minkäänlaisia merkkejä siitä, että olisin raskaana. Ensimmäisinä päivinä kun aloitin lugesteronit tuntui nipistelyjä alavatsassa ja nännit hieman kipeänä. Nyt vain satunnaisesti nippailee....testin saisi tehdä vasta viikon päästä. Tuntuu, että varmasti ei ole tärpännyt kun juuri mitään oireita ei ole nyyh, kertokaa kokemuksia.???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu