Seurustelin kesällä vähän aikaa miehen kanssa,ja sain jossain vaiheessa tietää(hän kertoi)että hän toimii diilerinä.Suhteemme päättyi ja olin vihainen ja tein nimettömän vihjeen huumevihjepuhelimeen.Nyt me olemme tavanneet 3 kertaa ja hän haluaisi aloittaa uudelleen suhteen,vaikka olen sanonut ettei voida olla yhdessä enää.Hänellä on joka tapaamisella ollut puukko mukana,mutta hän ei kertonut muuta syytä kuin,että retkeillessä luonnossa työvälineenä on aina laukussa.Epäilen,että hän olisi kuullut jostain,että olen tehnyt nimettömän vihjeen!
mietin..
sandenia
6445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kyllähän se varmasti on kuullu ja se on kyllä sun menoa!!kannatais miettiä asioita ennen kun työntää oman pikku nokkansa toisten asioihin!!!ei kyl käy sääliks sua yhtää,oiken tuollaisille jotka ei ymmärrä elää vaa omaa elämää!!!!
todennäkösesti esim sillä itellän huumevelkoja ja velanperiät perässä,siksi kantaa puukkoa-kai se sua olis jo tumpannu jos sikseen olis,sillä ongelmia ja se pelkää jotain muuta ja siksi kantaa rassia.uskoisin tosin voi olla vika arviokin.
Suosittelen pysymään kaukana ko. tyypistä, ei ole kovin terveellistä seuraa.
Jos tää tyyppi ite ei sua vahingoitakaan niin sen velanperijät voi sen tehdä!
Katso eteesi ettei tarvitse katua.
totta turisee kaveri,velanperiöillä tapan läheisten kimppuun mennä,tehokas tapa.100000000% vasrmasti tiedän tämän.
mistäköhän diilauksesta on kyse. jos kyse pilvestä voit unohtaa kaikki puukkoskitsot mielestäni. tosin pilven polttajat saa eniten ongelmia poliiseista. oikeat diilerit poliisitkin kyllä tuntee kaikki ja tasan tarkkaan, eikä yleensä edes noit pikkusäätäjiä nappaa kuin korkeintaa kuulustelu mielessä. eli periaatteessa et ole edes paljastanut tätä heppua jos hän diilaa vähän kaikkea.
jos pilven takia ongelmia tulee on se ikävää, tosin monasti ne ongelmat tulee usein siitä aiheesta joka on laiton, eikä siitä itse aineesta.
jos hän myisi viinaa olisiko tilanne sama?
teit oikein mutta kuitenkin väärin.. pilven polttajia ei kannata vasikoida,kytillä tärkeempääkin tekemistä.narkkarit kuitenkin tukee terroristeja ostamalla "isolta liigalta" "kovia huumeita" ,pysytään me rauhan ihmiset vaan kaukana niistä!! HULLUT!!