..Mitä mieltä olette epätoivoisista ihastuksista, joissa toinen kärsii hiusjuuriaan myöten vastarakkauden ja huomion puutteessa?
Varsinkin jos tämä ihastuksen kohde on järkyttävän kylmä ja sadistinen tätä "ihailijaa" kohtaan, näennäisesti ilman syytä?
Silti ei voi syystä tai toisesta olla rakastamatta tätä ihmistä, saamatta silti itselleen mitään..Ainakaan muuta kuin kärsimystä.
ihastuksista..
5
495
Vastaukset
- Oikeella palstalla
En haluaisi heittää bensaa tuleen mutta joskus näennäinen kylmyys tarkoittaa kiinnostusta. En mä kyllä näistä jutuista mitään tiedä, kun olen niin ruma!
Kannattaa kuitenkin odottaa, että kasvaa ensin aikuiseksi ja miettii sitten asiaa uudestaan.
;)))- aloittaja
tooottaaa...millon ihastukset on muuttunut vain ja ainoastaan pikkulasten kepposiksi?
En ole mikään veteraani, mutten enää mikään 15-kesäinenkään.
Ihmisuhteet nyt on vaan sen verran kiintoisaa purtavaa, että niistä olisi kiva herättää keskustelua.Varsinkin mitä tulee ihmissuhteiden karmaan ja miten se sitten ilmenee tietyissä tilanteissa... - Ganda
aloittaja kirjoitti:
tooottaaa...millon ihastukset on muuttunut vain ja ainoastaan pikkulasten kepposiksi?
En ole mikään veteraani, mutten enää mikään 15-kesäinenkään.
Ihmisuhteet nyt on vaan sen verran kiintoisaa purtavaa, että niistä olisi kiva herättää keskustelua.Varsinkin mitä tulee ihmissuhteiden karmaan ja miten se sitten ilmenee tietyissä tilanteissa...>>tooottaaa...millon ihastukset on muuttunut vain ja ainoastaan pikkulasten kepposiksi?>Ihmisuhteet nyt on vaan sen verran kiintoisaa purtavaa, että niistä olisi kiva herättää keskustelua.Varsinkin mitä tulee ihmissuhteiden karmaan ja miten se sitten ilmenee tietyissä tilanteissa...
- Pai Mei
Älä kysy miksi, vaan tee niin. Siten saavutat nirvanan ja valaistumisen. Se ketä kyseenalaistaa ei usko.
- voi pahus
Tämä onkin mielenkiintoinen aihe. Eikä tämä kysy ikää, eikä sen puoleen sukupuoltakaan. Kaikille voi käydä näin. Se on täyttä helvettiä.
Sitä etsii ja löytää merkkejä jostakin millä ruokkia omaa nälkäänsä ja sitten taas pettyä.
Mutta kyllä se niin on, että jos ei syty niin ei syty, ei ikinä vaikka tekisit mitä. Jäljelle jää vain nöyryytys. Ei se kannata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2373580- 623268
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I792767Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk392601Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve942266Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro281963Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä911961Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1011763Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691093