inhoon kattoo itteeni peilistä...
pituutta 170 ja painoa jo 70!!!! perk.. kuolen..
harkitsenn jo jotain pillereitä
pituutta 170 ja painoa jo 70!!!! perk.. kuolen..
harkitsenn jo jotain pillereitä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mä oon 166/55 ja mun vatsa näyttää niin isolta. Ahdistuneisuus johtaa syömiseen, mistä tulee vielä pahempi olo...
joo mut mä olen sua paljon lihavemopi vaikka en ole paljoo pitempi..
itseni läskiksi, koska viime vuonna olin vielä alipainoinen. Oon yrittänyt laihtua takaisin entisiin mittoihin, mutta epäonnistunut aina ja se alkaa kyllästyttää.
jos vatsasi tuntuu isolta älä unohda treenausta. kun rupeaa ahdistamaan ajattele että se syöminen lisää ahdistusta TUPLASTI! sen sijaan voisit tehdä vähän vatsa lihaksia, etenkin syviä, koska ne litistävät vatsaa. samalla u jätät turhat ahmimiset pois vatsasi pienenee.:) se ei ole helppoa ei. itse harrastin ennen koripalloa ja lähes kaikkea urheilua mikä oli mahdollista. olin hoikka ja atleettinen. kotona oli jatkuvasti hirveän tiukkaa ruoan ja ulkonäön kanssa...mitään ylimäääräistä ei saanut olla. se ahditi ja johti syömishäitiöön ja nyt on paino noussut sen johdosta aika kiitettävästi. oksentelu väsyttää kaikin uolin niin paljon että ei jaksa enää tehdä mitään. joten nyt on kova yritys päästä siitä yli koska kaipaa entiseen niin paljon. täytyy vaan koittaa jaksaa ja ottaa vaikka ystävä mukaan yritykseen. sitä varten ystävät on.;)
muistakaa että maha pömpöttää myös laihoilla ihmisillä mikäli ei satu olemaan sikspäkkiä. siitä ei vain pääse yli eikä ympäri.
mäkin oon 172cm ja painan jo 70, tarkotus olis 5 kiloo taaksepäin.
ihana lukee teijä viestejä,ku mulla on iha samat mitata 171...pituutta ja.. järkyttävää ku paino on vaa nopeesti noussu :/ tavote Jouluks olla oman kokonen mut tsemppiä!!!!! kattoo miten käy
ja mikä tavoite? tsemppiä kovasti:)
Mäki oon läski...160/64...Ällöttävää. Ja viel sairaalassa ollessani oon vaan lihonu! Miten nää läskit saa pois? Mä oon jo kokeillu ainakin kerran isoa pilleriannosta et pääsisi pois, mut niitä oli liian vähän.
teidän et ei oo oikein sanoo kellekkään näin, mut kultapienet, yrittäkää olla tyytyväisiä. olin ite noissa mitoissa suunnilleen, hieman jopa tuhdimpi.. sit sairastuin. joo, onhan kiloja karissu,mut kaikki on päin vittua. kaverit ei kaikki jaksa, oma elämä ihan sekasin ja sitäpaitsi näytän mielestäni ihan yhtä läskiltä vieläkin. en nää eroa. mut tunnen sen masennuksena, väsymäyksenä ja siinä helvetin oksentelussa. en tiedä miten lopettaa..
*
tiedän
Mua läskinpi ei voi olla ;((( oon Viidennellä ja painan 60 kiloa kaikki kiusaa mua enkä pysty asialle mitään enkä ole syönytö kuukauteen muuta kuin laihis ruokaa ja tukloksia on näkynyt hieman painan nyt 55 kiloa enkä osaa tehdä enempää
mä ooon jotain 156cm ja 48kg, REVI SIITÄ!
pillerit ei oo vastaus tohon hommaa. etkä oo vielä edes läski! kannattaa otta trve järki m ukaa toho touhuu: katoo vähä elämän tapoja miten syö tai siis paremminki mitä syö ja mitä tekee. siirty ehkä vhä terveellisempää ruokavalioo ja jättäää herkuttelut vikonloppuun. sit vähä lisää liikuntaa ni ei se paljoa enempää vaadi....ja tietenki itsekuria.:) kieltämättä se ei oo helppoa, mutta terveellisin tapa selviytyä. ja kun siitä saa elämän tavan ni se on hienojuttu ja siitä jopa osaa nauttia. itseläni se tavoitteena.
Ps. vastaus ei siis ole syömisen lopettaminen tai oksentelu. ruoansulatus kärsii ja loppupeleissä ruoka ei edes sula kunnolla, joten vaikutus on päin vastainen kun haluaisi eikä se tee hyvää elämälle millään tavalla.
sulla on joku häiriö kunkehitysmaiden kuolevilla lapsillaki pönköttää maha, käy äkkiä lääkärissä.
Mutta voi olla et sul on hiiva-allergia, turvottaa mahaa, samoin syömättömyys,laktoosi-intoleranssi..jne? käy kysymässä lääkäris niin saat apua.