Sain juuri kolmannet kuukautiset Terolut-keltarauhashormonin avulla. Ekat olivat ihan normaalit, mutta toiset ja nyt nämä kolmannet ovat lähestulkoon pelkkää ruskeaa tiputtelua. Pitäisikö huolestua? Onko se huono merkki? Surkastuttaako terolut ehkä kohdun limakalvoa ja jos niin onko siitä haittaa? :S e-pillereitä syödessäni kuukautiseni olivat silloinkin kyllä niukahkot mutta sentään sen verran runsaat että vuoto oli punaista eikä ruskeaa..
Terolut=niukat menkat??
DitaVonBlonde
2579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
terolut tablettien aikana menkat just tollasta ruskeeta tiputtelua, ja saatto kestää jopa 9 päivää, norm.menkat n.5 pvä ja ihan kunnon veristä vuotoa..vaikutusta kohdun limakalvoon en osaa sanoa..
mulla myös ekat menkat tuli teroilla ok,mutta sit vaan tiputtelua,lääkäri vaihto terot primolutiin,sano et terot ei vaan käy mulle...primoluteilla menkat tuli normaaliin tapaan...mutta ei sitä toivottua tulosta kuiteskaan!!!