TV2 klo 22.55 Punainen lanka
"HENGENPELASTAJA MAAILMAN HUIPULTA"
"Hyksin neurokirurgian klinikan vastaavaa ylilääkäriä professori Juha Hernesniemeä haastattelee Maarit Tastula."
"HENGENPELASTAJA MAAILMAN HUIPULTA"
"Hyksin neurokirurgian klinikan vastaavaa ylilääkäriä professori Juha Hernesniemeä haastattelee Maarit Tastula."
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hernesniemi oli se, joka arvioi minun AVM:ni (verisuonten epämuodostuma pikkuaivoissa) vakavuutta ja tarvetta leikkaukseen!! Minä en tiedä näistä tyypeistä paljonkaan, niin että tosi paljon kiitoksia!!
Ps. Leikkauksen tarvetta ei ollut.
ihan vain vinkiksi ettei kukaan valvo turhaan...josko on jo aiemmin ohjelman nähnyt.
nähnyt kyllä ja informoi minua.On kuulemma leikannut samantyypisen epämuodostuman kun minullakin mutta muut eivät suostu leikkaamaan.Tämä on se minun jumala josta joskus taisin mainita.
Juuri kaverini saanut aivoverenvuodon ja ei muka pysty leikkaamaan niin syvältä, että voisi parantua leikkauksen avulla halvaantumisesta.
Eikä kun laitoin... köhöm. Aika hyvä dokkari, mutta jotenkin ajattelin, että miten hänellä on ollut aikaa tulla tuohon dokumenttiin.
Hurjaa touhua tuo, kamala, että tämä on vain kai Helsinkiläisten tai Uudenmaan piirissä ja muualla joutuu eriarvoiseen asemaan.
18-tuntisia työpäiviä tekee. Noh ei ole helppoa hänellä, ei todellakaan.
hyvän ohjelman =(
Täytyy siis ruveta lukemaan tv ohjelmia
tulisiko mitään mielenkiintoisia
asiaohjelmia.
Mä olen niin täynnä noita uusintoja,
joten siksi en jaksa oikein edes seurata
enään mitä sieltä tulee.
Mieluummin istun netin ääressä.
Kyseinen lähetys löytyy netistä http://www.yle.fi/punainenlanka/
linkki Arkisto ja vuosi 2006
En olisi tajunnut.