vertailun

vuoksi vain

kun keskustelu näyttää vellovan enempi laulajan perseessä kuin esityksissä, niin mitenpä nämä vitsailijat kommentoivat vaikka Elton Johnin, Freddie Mercuryn tai vaikkapa Cole Porterin musiikkia, esityksiä ja laulamista? Noiden lisäksi on mulla myös Liberacen yksi vanha vinyylilevy, hienoa viihdettä. Mutta enpä ole noista nähnyt kritiikkiä, jossa keskityttäs vain homouteen. Sitä tapahtuu vain täällä Finlandiassa.

5

622

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asia

      Täällä riehuu todennäköisesti yksi ainoa trolli syytämässä noita homojuttuja. Kirjoittelee lisäksi yksinpuheluita naisten nimillä, säälittävää. Tämän palstan voisi lopettaa samantien, vaikka toisaalta silloin toi urpo voittaisi.

      • jorojukka-kukka

        Eiköhän palstaurpo siitä tokene!


    • Kuutos Silli

      Siis eihän noista mainitsemistasi artisteista voi kuunnella mitään. Vinkuvat niinkuin sarvikuonon raiskaamat apinat ja homoudella ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Musiikki on vaan jotain hirveätä kuraa.

      • kuutonen silli

        Cole Porteria joka itse ei laulanut vaan sävelsi muun muassa musikaaleja, todellisia klassikkoja? Vai Liberacea, joka oli viihdyttäjä pianolla, mikä ei ole kovin helppo laji sekään?

        Montako noiden kappaletta voit nimetä katsomatta netistä, et yhtään.

        No, Sullia Kullekin.


    • HeppaG

      Palstan taso on tämä... Pikkupennut tai muuten älyltään vajavaiset pääsevät vapaasti riehumaan täällä kuin hiekkalaatikolla.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      131
      4294
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3565
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      68
      2190
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      221
      1646
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      118
      1537
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      247
      1136
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      795
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      746
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      736
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe