ja lisää kuusista

kuusikyselyjä on kovasti....minäpä haluaisin tietää että kun tuon kuusen istuttaa niin tarviiko se laittaa tip top suoraan vai haittaako jos on hieman vinossa?lähteekö siittä siis pieni kuusi suoraks kasvaan?kiitos!!
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

suoraksi. Kyllä se latva kääntyy suoraan ylöspäin, mutta runko kaartuu, riippuen siitä kuinka vinoon se on istutettu.

Äänestä
  • niin no ei se nyt niin kauheen vinossa ole,muttei ihan täysin suorassakaan.pieni vinous vaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alotteleva puutarhuri kirjoitti:

kuusikyselyjä on kovasti....minäpä haluaisin tietää että kun tuon kuusen istuttaa niin tarviiko se laittaa tip top suoraan vai haittaako jos on hieman vinossa?lähteekö siittä siis pieni kuusi suoraks kasvaan?kiitos!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu