Mietin vaan että olisikohan tällaiselle ajatukselle kannattajia että iisalmen koirapuisto pistettäisiin kahtia, kun toisessa päässä ei ole oikein käyttäjiä niin olisi tilaa sitten kaikkien telmiä ihan vapaasti? Siis aita väliin ja ongelma tapaukset juoksemaan sinne taka päähän? Ja olis ihan kiva jos edes suurin osa vaivautuis keräämään kakat sieltä puistosta ku sit keväällä on se lemu ihan kauhea!
Koirapuisto
Koiria ja ihmisiä
6988
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ne ihmiset voisi telmiä ihan vapaasti jossain oikeessa puistossa eikä missään koira-aitauksen toisessa päässä. kyllä juopottelu paikkoja on muuallakin missä rymytä onko pakko pesiytyä koirille tarkoitettuun aitauksiin?
Eikös niissä järjestyssäännöissä jo sanota jotta on kerättävä koiran ulosteet ja on jopa niille varattu roskis koirapuistoon jonne ne työnnetään. Jos ei niin kaupungin-isille viesti jotta hommaavat sellaisen sinne.
Enpä osaa sanoa siihen oikein mitään.Ongelmatapauksilla tarkoitit tietysti koiria.
Täälläkin toisessa päässä kaupunkia tarvittaisi oma koirapuisto tai joku alue missä voisi pitää koiraa irrallaan juoksemassa.
koiraveroa niin vaaditte vastinetta,eikö?
Verot on maksettu silloin kun kaupunki niitä vielä kantoi.Ehkäpä näin jälkikäteen saataisi vastinetta .
nykyisin niinkuin "herran huomassa"?Kuka sitä hoitaa?
Iisalmen koiraveroilla ei ole IKINÄ tehty mitään hyödyllistä koira ihmisille - koirille. Lisäksi verohan poistuu tänä vuonna vai onko se jo poistunut?