Mikä katkaisija on volvo v70:ssä(00/01) STC-katkaisijan vieressä oikeallapuolella? Katkaisijassa on auton kuva jossa kolme viivaa päällekkäin kaarella! Kun sitä painaa, ajotietokoneessa lukee; täysi suoja. Ja kun sen ottaa pois päältä, ajotietokone käskee katsoa ohjekirjaa! Mutta mutta, ohjekirja on saksankielellä ja kielipäätä ei ole;)!!!!!!!! kytkeekö se jonkun ilmatyynyn pois päältä??????
mikä katkaisija
6
5555
Vastaukset
- sfsfjk
Siitä napista saa kytkettyä varashälyttimen sisätilan liiketunnistimen pois päältä. Esimerkiksi, jos jättää vaikka koiran autoon ja panee ovet kaukosäätimestä lukkoon, pamahtaa varashälytin heti soimaan, kun havaitsee koiran liikkuvan autossa. Tästä napista saa siis tällaisessa tapauksessa turhan hälytyksen pois.
- jeppis
Nappula vapauttaa lukot niin, että ovet saa auki myös sisäpuolelta kun ovet lukitsee. Tämän huomaa myös, kun on lukinnut ovet ja nappulaa ei ole painettu niin 10 s kuluttua auto päästää äänen kun lukot menevät vapaa-asentoon.
- se on
jeppis kirjoitti:
Nappula vapauttaa lukot niin, että ovet saa auki myös sisäpuolelta kun ovet lukitsee. Tämän huomaa myös, kun on lukinnut ovet ja nappulaa ei ole painettu niin 10 s kuluttua auto päästää äänen kun lukot menevät vapaa-asentoon.
nappi,josta saa auton päälle kolminkertaisen UV-suojan.käytännöllinen esim. kevätauringossa.
- Putte
"Käyttäkää tätä katkaisinta, jos jostain syystä haluatte kytkeä pois ovien salpalukitus toiminnon.tällä kytkimellä voitte myös kytkeä irti hälytysjärjestelmän liike-ja kallistusanturit"
Eli tuollainen kytkin se on. - Anonyymi
Kiitos tiedosta
- Anonyymi
Pässi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662368Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822048Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452007Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301718Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1151682Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1671381Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1911312Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251186En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9992- 80991