BB-tunnari

Vaikuttaa tämän vuoden tunnari vähemmän ärsyttävältä kuin viimeeksi. Johtuneeko siitä että ei sitä vielä moneen otteeseen oo kuullut, mutta en usko. Jospa ei tänä vuonna tarvitsisi ääntä kääntää ennen joka mainostaukoa pois, kun tunnari raikuu soimaan äänestys ohjeiden yhteydessä.
3364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sen gadageedövei, gadageedöveinauu.

Äänestä

Taas kerran mitäänsanomatonta, tasapaksua puoliamatöörimäistä radioaaltojen täytettä tunnarina. Eikä muuten edes sovi tunnukseen. Kannattais ehkä ottaa esim. Britti-BB:stä mallia. Siellä osataan homma. Todella tympeä biisi se tämänvuotinen - vaan niin oli kyllä edellinenkin. Imho.

Äänestä
  • Aloittaja

    no enpä sitä hyväks kehunukaa. Ajattelinpa vaan et tää ei varmaa tuu ärsyttämään niin paljon koska on aika neutraali.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sannalahdesalo kirjoitti:

Vaikuttaa tämän vuoden tunnari vähemmän ärsyttävältä kuin viimeeksi. Johtuneeko siitä että ei sitä vielä moneen otteeseen oo kuullut, mutta en usko. Jospa ei tänä vuonna tarvitsisi ääntä kääntää ennen joka mainostaukoa pois, kun tunnari raikuu soimaan äänestys ohjeiden yhteydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu