sanomalehti kuivikkkeeksi

mitä tapahtuu jos käyttäisi sanomalehteä kuivikkeena?
7366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

no jos marsu syö sitä niin painomuste on myrkyllistä sille sekä muste myös kuivattaa marsun jalkoja eli ei suositeltavaa =( Mutta purujen alla voit sitä käyttää siten että se ei ole kosketuksissa marsun jalkojen kanssa eikä marsu pääse syömään sitä!!

Äänestä
  • Sanomalehti tosiaan ei ole hyvä, purujen alla korkeintaan mutta pitää vahtia ettei marsu nakerra sitä. Itse tosin pidän aika turhana vielä purujen alla käyttää sanomalehteä. Lisää siivousta ja työtä vain.

    Äänestä

  • Ainakaan hesareissa käytetty muste ei enää nykyään ole myrkyllistä, eli marsu ei kuole jos se sitä maistaa.

    Äänestä

on huonoa marsun tassun pohjille. Se kuivattaa myös tassunpohjia. Ei auta vaikka puruja on päällä. Älä myöskään laita kissan hiekkaa purujen alle tai päälle. Jos marsu syö kissan hiekkaa se paakkuntuu, tulee suolitukos.

Äänestä

kyllä mä oon pitäny sanomalehtii marsujen alla..ei oo tullu mitään jalka ongelmii....paperi sitä paitsi imee kaiken ylimääräsen pissan ja sellasen..meil on varmaan niin hyväs kunnos marsut ettei ees painomuste jalkoihin käy..

Äänestä
  • siihen ettet tiedä marsuista hirveästi. Pitäsköhän munkin kokeilla, kun meillä marsut on niin hyvässä kunnossa ettei haittaa vaikka kävelisivät myrkkyjen päällä.

    Äänestä

  • viittaa kirjoitti:

    siihen ettet tiedä marsuista hirveästi. Pitäsköhän munkin kokeilla, kun meillä marsut on niin hyvässä kunnossa ettei haittaa vaikka kävelisivät myrkkyjen päällä.

    Se tietysti riippuu siitä, millasessa häkissä sitä sanomalehteä käytät.

    Minä ainakin käytän, koska marsuilla on aitaus lattialla ja jos sitä sanomalehteä ei siellä ole, niin menee lattia pilalle. Marsuni eivät tosin ole kosketuksissa sanomalehteen, koska pohja on rakennettu seuraavasti: vahakangas sanomalehti lakana joka peittää kaikki lehdet ja pyyhkeitä makuupaikkoina.

    Eli voit käyttää sanomalehteä, kunhan ei marsusi ole kosketuksissa siihen. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön_ kirjoitti:

mitä tapahtuu jos käyttäisi sanomalehteä kuivikkeena?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu