Hei
kiinnostaisi tietää, kuinka kauan olet ollut tekemisissä westieden kanssa (onko itselläsi useita omia) ?
Kyselee Pete
kiinnostaisi tietää, kuinka kauan olet ollut tekemisissä westieden kanssa (onko itselläsi useita omia) ?
Kyselee Pete
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jaloissa, ja vanhin on 4,5 vuotias, joten ei kuitenkaan hirveän kauan. Tietyt mielipiteet ovat jyrkkiä, joskin omakohtaisia. Esim. tuo trimmaus, toinen koiristamme pumpuliturkki, joka leikataan, näin ollen en suosittele kenellekkään normaaliturkkiselle leikkaamaan sitä, koska ero on niin valtava hoidollisesti tuon kunnon turkillisen kanssa. Jos mahdollista olisivat molemmat koiristani "normaaliturkkisia".
Tiedonhalu on silti kova ja yritän ammentaa tietoa rodusta mahdollisemman paljon. Lähinnä tän hetken päänvaivani on tuo wessukoiden järkkyttävät allergia tilastot.
Tottakai meillä kaikilla on omat mielipiteemme, joista saamme pitää myös kiinni ;)
Itselläni on tällä hetkellä kahdeksan, ja lisää on tulossa parin päivän sisällä, eli jotain kokemusta on ehkä täälläkin, ja jatkuvastihan sitä pitää opetella lisää. Kiitoksia vastauksesta
-Pete