Dida

Onko kenelläkään kokemusta uudesta tanskalaisesta luontaistuotteesta Didasta? Sen pitäisi mainosmiesten mukaan parantaa ruoansulatusta ja poistaa hiivaa ja haitallisia bakteereja. Onko joku kokeillut? Mitä vaikutuksia on ollut?
42212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokemuksia tästä tuotteesta olis ihan kiva kuulla kun mulla sattuu olee samanlaisia oireita kuin mainoksessa kuvailtiin. Oon aika skeptinen yleensä näiden luonnontuotteiden kanssa niin ei jaksais laittaa 30e turhaan :P

Äänestä
  • Söin paketillisen Didaa toukokuussa, mutta muutin myös ruokavalioni hiivattomaksi ja sokerittomaksi. Ero entiseen oli huikea, mutta enpä kuitenkaan osaa sanoa, johtuiko Didasta vai ruokavaliomuutoksesta... Uskon, että nämä hiivantappokuurit toimivat juuri parhaiten siten, että muutat myös ruokailutottumuksiasi. Eli vastauksestani ei varmaan ole mitään apua... :)

    Äänestä

  • hoo kirjoitti:

    Söin paketillisen Didaa toukokuussa, mutta muutin myös ruokavalioni hiivattomaksi ja sokerittomaksi. Ero entiseen oli huikea, mutta enpä kuitenkaan osaa sanoa, johtuiko Didasta vai ruokavaliomuutoksesta... Uskon, että nämä hiivantappokuurit toimivat juuri parhaiten siten, että muutat myös ruokailutottumuksiasi. Eli vastauksestani ei varmaan ole mitään apua... :)

    Mistäs sais tietää lisää tuosta hiivattomasta ja sokerittomasta ruokavaliosta?

    Äänestä

  • jahoo kirjoitti:

    Mistäs sais tietää lisää tuosta hiivattomasta ja sokerittomasta ruokavaliosta?

    Hei taas,
    luontaistuotekaupasta sain tietoa ja sit googlettamalla lisää netistä (hiivasyndrooma hakusanaksi). Karppaajien sivuilta löytyy myös tietoa - karppaus perustuu kyllä vähän muuhunkin. Kannattaa kuitenkin kokeilla. Itse olin vain reilun kuukauden h-ton s-ton -kuurilla, kunnes repsahdin ulkomaanreissulla... Palasin taas samaan vanhaan kurjaan olooni energisen lyhyen vaiheen jälkeen. :) Itsekuri on aivan surkea...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mirka kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta uudesta tanskalaisesta luontaistuotteesta Didasta? Sen pitäisi mainosmiesten mukaan parantaa ruoansulatusta ja poistaa hiivaa ja haitallisia bakteereja. Onko joku kokeillut? Mitä vaikutuksia on ollut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu