Militaristeja täällä?

Ei sotavoimia

Kävin intin aikoinaan ihan hyvin, kun ei KANTTI KESTÄNYT KIELTÄYTYÄ.

Niin suuri oli ympäristön paine.

Ihmettelen, jos joku täällä puhuu aseistakieltäytymisestä, niin heti on jotkut haukkumassa ja suosittelemassa, että kyseinen henkilö vetää itsensä kiikkuun samantien.

Antakaa ihmisten tehdä niinkuin tekevät!

Jos haluat mennä armeijaan ja opettelemaan ulkomaalaisten ampumista rynnäkkökiväärillä, niin mene!

Jos joku toinen ei halua, niin mitä se sinulle kuuluu?



Miten puolustat poteroasi RK:lla, kun Putin painaa ydinohjuksen nappulaa? Kuinka voit puolustautua tykeillä ja kivääreillä yhtä maailman suurinta ydinasevaltaa vastaan?

Et mitenkään.


Vai Ruotsi tai Viroko Suomeen hyökkää? EHKÄ! Valmistautukaa nyt jumalauta jo!

4

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajjk

      inttiin ja siellä jatkaa auk:iin että pääsen simputtaa...

    • tiedät...

      miten ydiniskulta suojaudutaan kun kerran olet KOVAN YMPÄRISTÖN PAINEEN takia intinkin käynyt... Eli ei kiväärillä vaan... -> Nasse päähän, Sadeviitta päälle -> suojaudutaan puun viereen. Ja sit ku tilanne on ohi otetaan havun oksia ja pyyhitään se kumma loistava aine pois viitan päältä ja laitetaan tavarat takas tetsariin.
      Muista nyt kuitenkin et vaikka ei tällä paskaarmeijalla pärjättäisikään niin maa jossa ei ole omaa armeijaa on kohta jonkun muun maa.

    • Toppahousu

      Joo, rasvaa se köysi mutta lue sitä ennen tämä. Sinä haluat "tehdä niinkuin teet" mutta otat kuitenkin vastaan muiden tarjoaman suojan sodan sattuessa. En varmaankaan ole tässä väärässä??? Turha tätä on tuollaiselle tolvanalle sen enempää vääntää mutta montako sotaa on käyty Hiroshiman jälkeen ja montako kertaa siellä on joku Putin painanut nappia??? Ääliö.

      Nyt, kipitä hakemaan se köysi.

    • kokoju

      Älä kehtaa olla noin naiivi. Järjenjuoksusi on samalla tasolla kuin 10-vuotiaalla. Minkä ikäinen muuten edes olet?

      Venäläisillä on ollut ongelmia Tsetseniassa niin kauan kuin he ovat siellä olleet. Jenkit olivat kusessa Vietnamissa ja nyt Irakissa. Ei yksikään näistä maista ollut sotilaallisesti kovinkaan vahvoja, mutta asenne lopulta ratkaisee. Tiedät varmaan mitä haen takaa.

      Miksi edes vaivauduin vastaamaan mitään tähän trolliin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      530
      8937
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6144
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5203
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1886
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe