juuh,eli siinä meni mun tilaisuuteni.. oon ollu vuosia (oikeesti!) "ihastunut" yhteen jäbään,mutta koska olen tällänen v.tun arka,en oo saanu sanottua. oltiin sitten luokkamme kanssa leirikoulussa just viikko,ja tämä tyyppi alkoi flirttailla kanssani:) nooh,se myös seuras mua ja oli aina ku katoin ni lähellä jossain ja katto salaa mua * muistelee* kerran sitte siel lähin käveleen metsään ja se seuras mua jonkin matkan päässä ja tuli juttelee niitänäitä, sanoin et tahon kysyä jotain,tai oikeastaan kertoa...just ku aioin avata suuni ja kertoa,en pystynyt puhumaan! joten sitte vaan sanoin et moikka mä lähen ja menin takas mökille x( nyt palasimme siis tänne kaupunkiin enkä täällä enää saa kysyttyä:(( eli taas tää mun v.tun arkuus pilaa mun elämää yhä enemmän ja enemmän.
eli,miten saisin tätä arkuuutta ja ujoutta pois? itse asiassa,tuo ujous kohdistuu vain "näihin juttuihin" eli rakkauteen x( ei haittais jos joutuisin puhuu 600 ihmisen edessä mistä vaan lavalla,mut en sit voi osata kertoa tolle x(
eli,miten saisin tätä arkuuutta ja ujoutta pois? itse asiassa,tuo ujous kohdistuu vain "näihin juttuihin" eli rakkauteen x( ei haittais jos joutuisin puhuu 600 ihmisen edessä mistä vaan lavalla,mut en sit voi osata kertoa tolle x(
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla on sama juttu :(
Mullakin on ihan sama ongelma, mutta ajattelen että "perkele, kerranhan sitä eletään ja entä sitte jos tulee pakit? Elämästä pitää nauttia!"
Silleen mulla yleensä onnistuu. =)
Eli kaivelet sen kännykkäpienoisesi sieltä taskusta tai missä se nyt ikinä onkaan ja lähetät hänelle yksinkertaisesti vain viestin, että "sori se viimekertanen, mutta taidan olla niin ihastunut, etten saanut edes sanaa suustani :)"
Ihan noin yksinkertaista, eikä se tarvitse yhtään enempää :) Vaikka me monesti luulemme, että tunteiden kertominen toiselle on jotain ylitsepääsemätöntä, mutta se on oikeasti ihan lapsellisen helppoa.
Jos et tee nyt asialle jotain, niin luultavasti haikailet hänen peräänsä vielä kauan tämän jälkeen ja mietit, "mitä sitten jos olisin..."
Poikahan osoitti aivan päivän selvästi, että on kiinnostunut sinusta. Sokeakin olisi nähnyt :) Nyt pallo on sinulla; jos siis haluat itsellesi pojan, josta oikeasti pidät, niin se on nyt vain sinusta kiinni. Tiedät itsekin vastauksen, vaikka kuinka ujo olisitkin, joten turhaa siis pelkäät :) Ja kyllä se poika tulee vielä hyvinkin tutuksi, kun olette yhdessä olleet.
Ja jos et tiedä pojan numeroa, niin ongi se :)Se on yllättävän helppoa nykyään.
Toivotan sinulle todella onnea, kun olet löytänyt ihmisen, joka myös pitää sinusta :) Kerrothan sitten kuinka onnellisesti kävi :)
tänään on disco ja se tulee sinne! kerron huomenna miten kävi xD