Onko bmw 316 vm96 kori sinkitty?

Autonvaihtaja

Tulipa autoa vaihdettua.Samassa merkissä tuli pysyttyä nyttemminkin...

Kaverini väitti ko.auton kori olisi sinkitty.Pitäneekö paikkaansa? Jos on niin mistä vuodesta alkaen näin on ollut?
Perkeleen autokauppiaat yleensäkkin.Taitavastippa olivat pienet naarmut ja kiveniskemät peittäneet.Vasta usemman pesun jälkeen pienet naarmut ja nirhamat tuli esiin.No niitähän on joka autossa tuossa ikäluokassa.Paljonkohan merkkiliikkessä maalikynä maksaisi? täytyy kuitenkin auto hoitaa ennen talvea täydelliseen kondikseen.

3

864

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keppe

      Itse ainakin käyttäisin ammattilaisella autoon tekemässä kestovahauksen,ennemmin kuin sotkisin maalikynillä autoa.
      Nykyään kun ne myllytetään oikein niin pienet naarmut ymm häviää ja pääle tulee kunnonvaha.Eikä maksa kuin 50-70€.
      Huom vaha kestää noin vuoden.

    • behmuri

      Luultavasti ei. Omani oli ainakin kova ruostumaan aikoinaan.

    • pois

      Auto fiksarille myllytykseen eikä mitään maalikyniä. Pystyy kyllä itsekin jos viitsii hankkia kunnon vehkeet. Itse tein juuri niin eikä tarvitse jännittää miten huolellista työtä joku myllyttäjä tekee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. Mikä oli vuosi kun tutustuitte?

      🤗
      Ikävä
      32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe