Taudin määritelmä?

Mikä oli se tauti jossa on epämääräisiä vaivoja satunnaisesti joka puolella kehoa? Sitä ei voinut todeta missään testeissä, joten aina sais sairaslomia. Tekosairaushan se on, mutta kävisi hyvin mun tarpeeseen.
2302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kenties fibromyalgiaa? Kyllä se voidaan diagnosoida, eikä ole mikään tekosairaus!!

Äänestä
  • Googlen mukaan taudista paranee ilman mitään kummempia hoitoja. Eikä lääkkeitäkään tarvitse näytön vuoksi popsia kun "sairauteen" niitä ole keksittykään. Samoin lääkärin tutkinta on vain mutututkimus kun oireita ei voi todeta. Joten tälläpä lähtee sitten sairaslomia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Niksunen kirjoitti:

Mikä oli se tauti jossa on epämääräisiä vaivoja satunnaisesti joka puolella kehoa? Sitä ei voinut todeta missään testeissä, joten aina sais sairaslomia. Tekosairaushan se on, mutta kävisi hyvin mun tarpeeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu