Mites helvetissä on mahdollista, että nämä apurit tuomittiin ilman rangaistusta? Mikäs tuomio se sellanen on? Perkele, niitten ois kuulunut saada vähintään pari vuotta ehdollista ja 600 euroa sakkoja. Ite sain aikoinaan vitunmoiset sakot, vaikka en tehnyt muuta kun kävin yhden kaverin naapurin ovella vähän uhkailemassa. Vitun naurettavaa touhua.
Apurit ''tuomittiin'' ilman rangaistusta??!!
vonkale
3256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nii-in, vaikka kaikessa muussa Suomen valtio tasapäistää ja silittelee huonompiosaisten päitä ja vielä aikaansaavien ja jotakin yrittävien ihmisten kustannuksella, niin sitten tämä oikeusjärjestelmä ei ole yhtään tasavertainen.
avunanto perustui siihen,että tää tuhopolttaja soitti kavereilleen ja sanoi,että taisin polttaa kirkon.
eivätkä nämä kaverit sitten ilmoittaneet asiasta virkavallalle.
ihan oikein,että syyte kaatui.
Mitä itse tekisit vastaavassa tilanteessa kaverina?
Miten helvetissä on mahdollista, että tuommoiset uhkailijat selviävät sakoilla? Telkien taakse vaan miettimään käytöstään. Kiitä sinä kriminaali vaan oikeussysteemimme löperyyttä, että pääsit kuin koira veräjästä.