Ford ko huono

ese87

Ja kuka sanoi että Ford on huono auto!

Just käytin 20 vuotiaan Escorttini katsastuksessa. Leima tuli ilman remppoja. Taas on 16 kk ajoaikaa.

3

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • homma

      vm.88 esco meni katsastuksesta läpi, eikä mitään remonttia tarvittu, tosin jakopäänhihna pitää kohta vaihtaa, mutta sehän ei vaikuttanu katsastukseen.

    • esco89

      jees, mulla on 89 escortti päältäpäin ei ruostetta löydä, alkuperäinen väri,lokasuojien kantit on kuin uudet (sisälokasuojat, maapallon nerokkain keksintö).Ei ole kertaakaan jättänyt tielle.1300 hcs puikkokoneella ajaa vaikka linnunradan ympäri.

      • Jannez

        Ja mulla kakkosautona Escort -93 (1,6 l farmari). Voin ihan rehellisesti sanoa, etten ole koskaan nähnyt paskempaa autoa. Talvet varsinkin yhtä helvettiä: Ovet jäätyy (silikonit ei kauaa auta koska vettä pääsee tiivisteisiin ihan purona), lukot jäätyy, bensatankin korkki jäätyy, ikkunat ja sisätilat jäätyy tehottoman lämmittimen takia. Lisäksi koko ajan vikoja tasaiseen tahtiin pyytämättä ja yllättäen. Nyt on menossa sähkövikojen kausi: viime viikolla lakkasi takalasin pyyhkijä toimimasta. Tänään huomasin, ettei edessä pala kuin yksi parkkivalo. Eilen kyllä paloi muutkin... Vihaan tuota autoa ja luultavasti sekin vihaa minua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      2639
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1669
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      134
      1634
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1381
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      66
      1338
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      13
      1190
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      285
      1183
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      986
    9. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      24
      940
    10. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      899
    Aihe