Kannattako hankki Burris? Tulis puhtaasti tarkuusammuntaan. Kelpuutetaanko se hyvien tähtäimien kastiin?
tauluun
6
1536
Vastaukset
En valita hankintaani Burris Fullfield 2 6.5-20*50 tuuman putkella.
Kiikari on kyllä ostettu metsästyskäyttöön, jolloin radalle olisi ollut parempiakin vaihtoehtoja. Tosin tilasin siihen sormilla säädettävät tornit ja aion kyhätä matkarummun.
Mikäli nyt ratakiikaria lähtisin ostamaan, niin metsästäisin kiinteäsuurennoksisen(20*- simon
Olen katsellut Signature 8-32x-44 mallia vai meneekö suurennus älyttömyyksiin?
simon kirjoitti:
Olen katsellut Signature 8-32x-44 mallia vai meneekö suurennus älyttömyyksiin?
Kyselin itsekin sitä tuossa kesällä, mutta ei tuntunut keltään löytyvän, eikä kukaan oikein ollut halukas tilaamaankaan. Luulen olleen ongelmia kiikarissa ressuille myydyn Tikka T3 Tactical-paketin kanssa. Useat myyjät ovat luopuneet Burriksen myynnistä nyt ihan vuoden sisään.
Minulla kumminkin on toiminut ja kestänyt kolhut.
Ei tuo suurennos nyt älyttömyyksiin mene, mutta luulen oman kiikarin kokemuksen pohjalta näkökentän sumenevan 28* jälkeen.
Kerrotko hieman lisää tarkkuusammunnastasi käytännössä?- simo
k0rh0nen kirjoitti:
Kyselin itsekin sitä tuossa kesällä, mutta ei tuntunut keltään löytyvän, eikä kukaan oikein ollut halukas tilaamaankaan. Luulen olleen ongelmia kiikarissa ressuille myydyn Tikka T3 Tactical-paketin kanssa. Useat myyjät ovat luopuneet Burriksen myynnistä nyt ihan vuoden sisään.
Minulla kumminkin on toiminut ja kestänyt kolhut.
Ei tuo suurennos nyt älyttömyyksiin mene, mutta luulen oman kiikarin kokemuksen pohjalta näkökentän sumenevan 28* jälkeen.
Kerrotko hieman lisää tarkkuusammunnastasi käytännössä?erilaisiin maaleihin 20-200m
simo kirjoitti:
erilaisiin maaleihin 20-200m
Sinuna ostaisin jonkun nuista:
http://www.finnaccuracy.com/nf_NFBR.html
Ristikonkin saa odotusajalla valita melkoisesta valikoimasta. Kahteensataan metriin riittää vallan mainiosti nuo pienemmätkin mallit, ellet halua käyttää kiikaria sitten samalla maalikaukoputkena.
Olisin itse hommannut tuommoisen, mutta 15* maksimisuurennos on minulle vähän kintaalla ja hommasin 3-18* huonomman merkin.
- 66SM
Ei tuo Burris oikein vakuuta, muistelen että luvattiin takuuna uusi jos tulee ongelmia. Ainakin minulle se antaa kuvan että värkin valmistuskustannukset ovat aika olemattomat tai sitä ei kannata korjata.
Liekö kaukoidässä valmistettu. USA'ssa tehdyt putket pysyvät yleensä jotenkin paikallaan, mutta valovoimissa ei ole hurraamista yleensä.
Tuolla etelämpänä pimeys tulee melkein kuin valot sammuttaisi ja siksi kai ne valovoimat ovat vaatimattomia.
Suomi on todellinen hämärän maa, harvoin syksylläkään metsästetään niin että aurinko paistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.3372817Veriteko Kajaanissa.
Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.282126Anna vihje jonka vain te tiedätte
Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e1581886Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano601501Millaisiin naisiin miehet OIKEASTI hullaantuvat
Kerrotaanpa nyt muutamia tosiasioita, joita miehet eivät yleensä halua myöntää ja joihin naiset usein haluavat olla usko1751099- 681019
Mitä sanoisit jos uskaltaisin
Avautua IRL ihan oikeasti? Mietin keinoja siihen koska en vain enää jaksa että meidän välit jatkuu näin. Tiedän ettet ha69959- 69949
Farmi Suomi: Ari Koivunen tekee "ongelmallisen" päätöksen eläimille - Lloyd Libiso kieltää jyrkästi!
Oho, heti “kriisiä” pukkaa Farmilla! Uusi kausi starttaa tv:ssä torstaina. Jaksaako Farmi Suomi kiinnostaa? Lue lisää,14859- 55850