Kauanko ihmeessä kestää tulla raskaaksi? Tiedän, että munasoluni irtoaa ja olemme yrittäneet raskautta n. 7kk - mutta mitään ei ole tapahtunut!! Olen jo kärsimätön vaikka tiedän että se saattaa kestää, normaalistikin. Onko olemassa mitään "poppakonsteja" raskauden alkamisen helpottamiseksi?
alkais jo raskaus
kärsimätön
2204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa varmaan yrittää aluksi sillä, että lopettaa "yrittämisen" eli hankkii muuta ajateltavaa. Eikä stressaa raskautumisesta. Voi hyvinkin olla, että sitten tärppää :)
Jos ei vuoden kohdalla ole mitään tapahtunut niin kannattaa käydä lääkärissä varmistamassa, että kaikki on kunnossa.
Tsemppiä :)
...neuvo on lopettaa yrittäminen ja hankkia muuta ajateltavaa. Niin meitä onnisti parin vuoden (epätoivoisenkin)yrittämisen jälkeen. Sieltä se pieni ihme sitten yht'äkkiä ilmoittelee tulostaan.