Onpa kiva huomata

täältä katoaa viestejä ihan noin vain! Ei tarvitse olla mitenkään asiaton viesti kun yks kaks hävitetään, eikö enää sananvapaus olekaan kunniassa täällä? Onpa muutenkin muualla juttua tästä Suomi24:stä ja sen sensuurista. No eipä tuo haitanne, siirrytään sitten muualle viestejä laittamaan. Luulenpa että tämäkin viesti häviää, seuraan tilannetta.
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juuri äsken ihmettelin tuolla selainpalstalla, kun erään ketjun viimeisin viesti piti olla lähetetty klo 13.35 - avattuani ketjun sitä ei näkynytkään. Allekirjoittanut teki testin: lähetin viestin ja kas: tuo mainittu viesti ilmestyi sinne. Poistin toki tuon oman "testiviestini" aiheettomana. Tätä samaa ilmenee vähän väliä eri palstoilla - kokonaan eri asia ovat asiattomat kirjoitukset. Niiden poistamisista vastaan itse vain valvomillani palstoilla. Kurja juttu, kun tekniikka reistailee. T. Kai.

Äänestä
  • > Niiden poistamisista vastaan itse vain valvomillani palstoilla. Kurja juttu, kun tekniikka reistailee. T. Kai.<

    Noin on. En tuohon tekniikan reistailuun jaksa nyt enää uskoa, toki joskus joku viesti saattaa viipyä ennenkuin se näkyy mutta se että se ensin on näkyvillä ja sitten yks kaks, eipä näykään enää. Mitä tulee siihen että onko viesti asiaton vai asiallinen niin ihmettelen kahta viestiä jotka salaperäisesti ovat kadonneet, kumpikin asiallinen, ensin kumpikin oli näkyvissä, nyt eivät. Ei niitä tekniikka ole hukannut vaan ne on yksinkertaisesti poistettu. Toinen käsitteli sensuuria ja toinen oli huumoripläjäys jonka ei olisi luullut loukkaavan ketään, kummassakaan ei ollut ensimmäistäkään kirosanaa eikä rumaa sanaa, ei haukuttu eikä herjattu ketään tai mitään. Viestit vain olivat ilmeisesti liikaa, toisessa kritiikkiä sensuurista ja toisessa huumoria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että kirjoitti:

täältä katoaa viestejä ihan noin vain! Ei tarvitse olla mitenkään asiaton viesti kun yks kaks hävitetään, eikö enää sananvapaus olekaan kunniassa täällä? Onpa muutenkin muualla juttua tästä Suomi24:stä ja sen sensuurista. No eipä tuo haitanne, siirrytään sitten muualle viestejä laittamaan. Luulenpa että tämäkin viesti häviää, seuraan tilannetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu