Olet useaan otteeseen ottanut palstalla kantaa, asiaan jos toiseenkin. En oikein ole päässyt selville, oletko oikeasti huolestunut alan tilanteesta vai oletko jatkuva marisija?
"öääöäöäöä" nämä toimii
"öääöäöäöä" nämä toimii
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niin olen ollut alalla kauan ja olen todella huolissani alan nykytilasta ja tyontekijoiden moraalista. Palkka on mika on mutta jos ko. palstan kirjoituksia lukee ja vaikkapa vain 50 % olisi duunissa olevien vartijoiden kannanottoja niin jokaisen alalla toimivan luulisi olevan huolissaan alan kehityksesta ja sen tyovoiman tasosta. Olen ottanut kantaa surkean liiton l. PAM.in vuoksi joka ei aja vartijoille esim. asiallisia lisia mm.lauantai lisaa ja kohtuullisia muita lisia. Mutta koska nimim. ei ole rekisteroity niin jotkut kirjoittelevat sen turvin omia lapsellisia stoorejaan,mutta kai ne nyt ammatti-ihminen erottaa asiallisesta kirjoituksesta.
Vanha kone ja ei saa noita pilkkuja a ja o kirjainten paelle,ei loedy sopivaa ohjelmaa jaerki hintaan vanhaan koneeseen.SORRY.